Didieji ir mažieji | kl.lt

DIDIEJI IR MAŽIEJI

"Nepykti, nebumbėti", "Šeštadieniais pasninkauti", "Kartą per savaitę savanoriauti globos namuose", "Padėti vienišai kaimynei" – adventinių pasižadėjimų sąrašas gali būti ilgas. Jais išsakoma viltis, kad pats žmogus gali prisidėti prie to, kad gyvenimas būtų šviesesnis, jame liktų mažiau problemų, konfliktų, intrigų. Tik panašu, kad indėlis į visuotinės gerovę ir ramybę tampa tik tam tikros visuomenės dalies prievole – kita dalis nuo jos atleidžiama, tiksliau, pati save atleidžia.

Nors jau buvau pasižadėjusi pratylėti apie garsųjį konfliktą lėktuve, ką tik matyta laida užkaitino kraują. Girdžiu ir savo ausimis netikiu: europarlamentarė, išsiplūdusi paskutiniais žodžiais, kalba apie tolerancijos stoką ir linki pagarbos vieni kitiems… Ką tik garsusis krepšininkas piktinosi arogancija ir kitų žmonių žeminimu… Tarsi tai žmonės iš kitos planetos, o ne tie patys "idiotas" ir "padugnė", kuriems plūstis paskutiniais žodžiais nesutrukdė nei statusas, nei aplinkiniai žmonės, o priedanga chamiškam elgesiui tapo vaikai ir liga.

Mūsų žinomi žmonės kartais primena šį žaislą: kai kalba apie vertybes – "Geras vaikas", o kai tenka jas pademonstruoti – blogas, ir net labai.

Yra toks žaislas, kuris prisuktas saldžiu balsu kartoja "Geras vaikas, geras vaikas". Mūsų žinomi žmonės kartais primena šį žaislą: kai kalba apie vertybes – "Geras vaikas", o kai tenka jas pademonstruoti – blogas, ir net labai. Štai bene garsiausia šalyje stiliste tituluojama moteris, tapusi stiliaus ikona daugeliui jaunų panelių, viešai svaidosi anaiptol ne stilingais epitetais… Ir tik teismas padėjo išaiškinti socialinių tinklų žvaigždei, kad nieko nedera vadinti priedurniu ir kiaušingalviu.

Kai kailių karalienė viešai ragina jaunas mergaites nešioti audinės kailinius, kad "nenusileistų ant žemesnio visuomenės laiptelio", imi galvoti: neduokdie ant to "aukštesniojo" stovėti. O pavyzdys, kaip teigia pedagogikos postulatas, auklėja ir įkvepia… Prisižiūrėję didžiųjų chamiško elgesio, mažiukai leidžia sau ne mažiau: juk norisi prieš kažką pasijusti aukštesniu. Todėl, autobuso keleiviui praradus sąmonę, o jo žmonai vairuotojo paprašius iškviesti greitąją, šis atšauna: "Aš ne greitoji!" Šimpanzių pasaulyje yra tokių šių žmogbeždžionių rūšis: suaugę žvėrys suėda rangu žemesnės grupės jauniklius. Kada sustojome evoliucionuoti?

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Alina

Ačiū gerb. žurnalistei už taiklias ir taikias įžvalgas....Čia toji....nuo žemesniojo laiptelio, kaip ir Jūs pati......Taigi....Sąjungininkės:))))

SUSIJUSIOS NAUJIENOS