Kviečiam į svečius – mūsų nebus | kl.lt

KVIEČIAM Į SVEČIUS – MŪSŲ NEBUS

Yra toks smagus žaidimas – „Laikinosios sostinės detektyvas“. Komandos pagal joms tekusią užduotį Senamiestyje ir Laisvės alėjoje turi atrasti vietas, susijusias su garsių miesto žmonių gyvenimu. Šis orientacinis maršrutas – puiki galimybė iš arčiau susipažinti su miestu. Tokios pat galimybės iš arčiau pažinti Kauną, 2022-ųjų Europos kultūros sostinę, ieško visos Lietuvos gyventojai. Deja, kai kurių pastangos primena detektyvą.

„Rekomenduojama“ – taip išskirtinai Kauno kultūros informaciniame tinklalapyje pristatoma pasaulinės reikšmės menininkės Yoko Ono instaliacija „Ex It“. „Tai kaip man ją pamatyti?!“ – klausia Vilniuje gyvenanti meno gurmanė. Mat paroda Lietuvos banko Kauno skyriuje, žymiajame Kauno tarpukario architektūros pastate, veikia darbo dienomis ir darbo laiku. Norite pamatyti – „nusiimkite“ nuo darbo arba pasiimkite dieną atostogų. Atvažiuosite iš kitų miestų šeštadienį ar sekmadienį? Pabučiuosite uždaras duris. Organizatoriai didžiuojasi, kad mažai tokių parodų, kuriose galima apsilankyti nuo pusės devynių ryto. O meno parodų, kurių neįmanoma aplankyti savaitgaliais, vargu ar išvis rastume...

Jei jau meno parodai pasirinkta netradicinė erdvė, gal ir sprendimų, kaip tą parodą padaryti labiau prieinamą visuomenei, reikėjo netradicinių?

Žinoma, čia ne parodų salė – instaliacija pristatoma banke. Tačiau jei jau meno parodai pasirinkta netradicinė erdvė, gal ir sprendimų, kaip tą parodą padaryti prieinamesnę visuomenei, reikėjo netradicinių? Juk per Europos kultūros sostinės metų atidarymą surasta galimybių atverti parodą savaitgalį. Nėra darbuotojų? Kur išgaravo tie 800 savanorių, kurie su tokiu entuziazmu darbavosi per „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ atidarymą? Daugelis jų, mylinčių savo miestą ir besididžiuojančių šiųmečiu jo statusu, mielai patalkintų. Štai pernai atvertas Vilniaus muziejus, virtęs ir ekspozicijų erdve, subūrė savanorius, kurie tapo ne tik gidais, bet ir muziejaus veidu. Sostinės svečiams netenka brazdintis aplink užrakintas duris. O jums, gerbiami Kauno svečiai, nėra čia ko savaitgaliais pas mus kultūrintis. Verčiau namuose prisijunkite prie maldos vakarų už Kauną – Europos kultūros sostinę. Dievas maldas iš bet kur išgirs.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

čia ne vienintelis atvejis

kai ką reklamavo, bet visai nebuvo. Juk viskas Kaune tik dėl pakazuchos,kad pinigas lietųsi laisvai reikiama kryptimi

Ai

Kokia ona, tokia ir instaliacija, kurio galo veržtis pažiūrėt? Ir apskritai tą juką seniai į šiukšlyną laikas, vien už tai, ką bitlams pridirbo...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS