(Ne)sostų karai | kl.lt

(NE)SOSTŲ KARAI

Kaišiadoriečiai juokauja, kad jų miestas turi du stambius priemiesčius – Kauną ir Vilnių. Ne iš piršto laužta. Juk dvimiesčio idėja prieš du dešimtmečius svarstyta taip rimtai, kad tuomečiai Vilniaus ir Kauno merai net rankomis sukirto. Tiesa, pusiaukele pasirinkti ne Kaišiadorys, o Elektrėnai.

Po pompastiškų kalbų, pažadų ir parašų ketinimų protokolas bendradarbiauti kuriant Europos lygio traukos centrą nugulė į stalčius. Ir nors būta pastangų tą ambicingą projektą reanimuoti, lietuviškame mikroklimate Vilniaus ir Kauno dipolis – kaip obelis, vedanti persikus. Vilniečiams Kaunas iki šiol tebėra degalinė tarp sostinės ir Klaipėdos, o kauniečiai kaip bulius į raudoną toreadoro skepetą reaguoja į kiekvieną mėginimą sumenkinti jų miestą.

Vilniečiams Kaunas iki šiol tebėra degalinė tarp sostinės ir Klaipėdos, o kauniečiai kaip bulius į raudoną toreadoro skepetą reaguoja į kiekvieną mėginimą sumenkinti jų miestą.

Šviežiausias konfliktas kunkuliuoja it neišjungtas arbatinis. Užvirino tą konkurencinį vandenuką Vilniaus Gedimino technikos universiteto, prisistatančio nauju vardu "Vilnius Tech", provokacija: šalia įvažos į Kauno technologijos universiteto studentų miestelį išdygo stendai su užrašais: "Ar tikrai esi ten, kur turi būti?", "Ar tikrai nori keturis metus praleisti Kaune?" Žeidžiantį ir skaldantį toną studentų viliojimui pasirinkusi Vilniaus aukštoji mokykla, ko gero, tikėjosi reakcijos, bet ne tokios... Kauniečiai stenduose įrašė "TAIP" ir dar taisyklingos kalbos vilniečius pamokė: po kilusio skandalo priversta viešai savo reklamos strategiją paaiškinti "Vilnius Tech" viešosios komunikacijos vadovė jau sakė taisyklingai: ketverius metus. Ir nors tikino, esą jų reklama – "žaismingas ir drąsesnis būdas pritraukti jaunosios auditorijos dėmesį", nei drąsa, nei žaisme čia nekvepia – viso labo variacija kadaise iki kauliukų nučiulpta tema "Ir Kaune gyventi galima"... O štai kauniečiams išties nepristigo žaismingumo. Vilniuje šią savaitę atsirado įstaigos "Kaunas: Europos kultūros sostinė 2022" stendai. Saulėtekio mikrorajone kviečiama: "Aplankyk mus 2022-aisiais – norėsi likti visam gyvenimui." Primenant, kaip svetingai Kaunas pakvietė švęsti net ir sostinės gimtadienį, abejoti nereikia – kitąmet jis išties taps Europos lygio traukos centru. Ir be dipolio.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Wilno.Baltarusijos patvory...............

Vienu sakiniu-Šūdas ne sviestas,kaip Vilnius ne miestas.Tai pasikėlusių portugalų,sorošinių komjaunuolių kaimas.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS