Nostalgijos įkaitai | kl.lt

NOSTALGIJOS ĮKAITAI

Turbūt keisčiausias teiginys, kurį šiomis dienomis teko nugirsti privačiuose pokalbiuose, – esą dėl kylančių dujų kainų kalta mūsų užsienio politika. Nereikėjo pyktis su Pekinu (dėl Taivano), nebūtų ir dujų kainos kilusios, sakė Jonas Jonaitis, tvirtai įsitikinęs, kad dėl visko – tradiciškai – kaltas Landsbergis, kad ir kokiu vardu, kokio amžiaus būtų.

Apie tai, kad dujų – kaip ir naftos – kainos yra sena gamtos išteklius valdančių valstybių manipuliavimo priemonė, padedanti joms visų pirma reguliuoti savo pajamas, Jonas Jonaitis nieko nebuvo girdėjęs. Vos pradėjus kalbėti, kad su šiuo dujų kainų šuoliu labiau susijusi Maskva, šantažu spaudžianti europiečius greičiau atsukti "Nord Stream 2" čiaupelius, Jonas Jonaitis moja ranka: tik nereikia dėl visko kaltinti Kremliaus.

Jonas Jonaitis sapnuoja vaikystės plombyrą, netiki, kad sovietai jį gamino pagal amerikietišką receptą ir nieko nenori girdėti apie XXI a. geopolitiką.

Ne jis pirmas pradeda, sako Jonas Jonaitis, tėkšdamas kitą pavyzdį: užsipuolė Londonas kaltinimus trečiajam Solsberio žudikui – gavo nuo ruso kontrasmūgį: degalinėse išseko benzinas. Su tuo, kad degalų deficitas susijęs ne su Solsberio byla, bet su "Brexit", Jonas Jonaitis gal ir sutiktų, tik vėl bėda – už "Brexit" kyšo Maskvos ausys.

Apie tai, kad Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES kampaniją labai aktyviai rėmė tiek kai kurie Rusijos veikėjai, tiek rusiški pinigai, Jonas Jonaitis nenori girdėti. Kaip ir paskaitos apie pasitaikančią reiškinių koreliaciją, taikaus sambūvio pasaulyje galimybes, paraleles tarp hitlerizmo ir dabartinių diktatūrų, kurioms negalima nuolaidžiauti.

Girdi, negi ir vėl dėl visko kalta Maskva? Jam skamba neįtikinamai. Jonas Jonaitis mokyklą lankė prie ruso, prisimena per pavasario atostogas kasmet rodomą "Kapitoną Tenkešą", sapnuoja vaikystės plombyrą, netiki, kad sovietai jį gamino pagal amerikietišką receptą ir nieko nenori girdėti apie XXI a. geopolitiką. Likti užsidarius savuose nostalgijos penimuose įsitikinimuose Jonui Jonaičiui daug lengviau, nei pažadinti kritinį mąstymą ir aiškintis tikrąsias įvykių priežastis.

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

tam --cha cha cha - eik tu pydarnas konservatliberastini

ciulpike nax..... arba dar toliau y lansbirkiny LGBT tvartely ....apsikabines ta nesamoniu ,,,rasliavotoja,,,

Cha cha cha to Cha cha cha

Pas mus - demokratija. Čiulpk į sveikatą, jeigu tau skanu ir nereikia dėl to atsiprašinėti. Ant durnių negalima pykti, juos reikia užjausti.

Cha cha cha

Ir nepamirškit išdraskyti mano viduriuojančią rūrą. Po to galiu į burną. Juk aš čiulpikas, prašau nepykti.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS