„Novičiok“. Nauja versija | kl.lt

„NOVIČIOK“. NAUJA VERSIJA

Rusija, kuriai dėl agresijos Ukrainos atžvilgiu užtrenktos civilizuoto pasaulio durys, į aktyvios politikos areną toliau braunasi per langus. Dėl iki galo nežinomų tikrųjų priežasčių Kinijai suėmus tuometį "Interpolo" vadovą Meng Hongwei, pasaulinė kriminalinės policijos organizacija liko be vairininko. Pagrindiniu pretendentu į šį postą tapo jo pavaduotojas, Rusijos atstovas Aleksandras Prokopčiukas, šiandien Dubajuje vyksiančioje rinkimų dvikovoje konkuruojantis su Pietų Korėjos atstovu Kim Jong-yangu.

Balsavimo išvakarėse, paaiškėjus, kad vienas brangiausių XXI a. turtų – asmens duomenys ir teisiniai įrankiai juos panaudoti prieš bet kurį asmenį – atitektų uoliam nusikalstamo Kremliaus režimo tarnui, ant plauko pakybo ne tik atskirų šalių narystė Interpole, bet ir pačios organizacijos prasmė. Į paskutinį protestuojančiųjų traukinio vagoną įšoko ir Lietuva, pagrasinusi Rusijos vidaus reikalų generolo majoro pergalės atveju išstoti iš Interpolo. Ar demokratinių balsų pakaks dar vienai Kremliaus invazijai sustabdyti, sunku numatyti – juk Interpolo vadovą renka net ir tokios valstybės, kuriose mirties bausme baudžiama už viešą valdžios kritiką ar nesantuokinius ryšius. Tai, kad 192 šalis vienijančią organizaciją faktiškai išlaikančios keturiolika demokratinių valstybių neturi papildomų sprendimo galių, – deja, eilinis šių dienų paradoksas.

Susiklosto situacija, kurią bene geriausiai nusako Jungtinėje Karalystėje metų žodžiu išrinktas žodis "toksiškas" – aliuzija į tarptautinius santykius apnuodijusį "Novičiok". Privalomo apolitiškumo netekusio Interpolo veikla būtų apnuodyta: naudojantis organizacijos instrumentais bet kuris kriminalinis režimas galėtų bet kurioje planetos vietoje pasiekti politinius oponentus, kovotojus su korupcija ar žmogaus teisių gynėjus. Pavyzdžiui, garsiojo Sergejaus Magnitskio sąrašo iniciatorių verslininką Billą Browderį, kurį išvakarėse Rusijos prokuratūra apkaltino žmogžudyste. Krymo totorių lyderį Mustafą Džamilevą. Bet kurį naujojo Kremliaus sąjungininko, diktatoriškojo Turkijos prezidento politinį oponentą. Demokratinėms valstybėms teliktų tik stebėti, kaip įkandin Europos Tarybos, ESBO paralyžiuota dar vienos tarptautinės organizacijos veikla.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

tai

Gera rašinėli komsomolka suraitė, gaus ženkliuka za atvagu :) Realiai- USA pasinaudojo savo vasalų balsais ir darydama spaudimą įtakojo rinkimus.

Kęstas

Ar leisime, kad Numavičiaus ir Mockaus naudai įleidžiami migrantai prievartautų mūsų vaikus? Lietuvos valdžia slaptai nuo visuomenės ruošiasi legalizuoti nelegalią migraciją, tam tikslui pasirašydama tarptautinį paktą, kurio nepasirašo net Estija. Pakto reikalavimai absurdiški ir Lietuvai kenksmingi. "Ar tikrai „ori migracija be kliūčių” duos mums naudos? Kas sugebės atskirti „klimato” migrantą nuo dykaduonio, siekiančio gauti neužtarnautas socialines garantijas?""Vokietijos miesto Miuncheno policija antradienį paskelbė naujus duomenis apie tai, kad penkiolikmetę vokietę merginą išžagino grupė afganų migrantų. Įtariama, kad rugsėjo mėnesį mergaitė buvo tris dienas prievartaujama šešių afganų, kuriems yra nuo 17 iki 28 metų." Iš migrantų, nesiorientuojančių Lietuvoje, turės naudos tik turtingiausieji lietuviai. O nuo migrantų nukentės visų mūsų vaikai. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.

Trečiajam komentatoriui

Vau kokį gražų tarptautinį žodį sužinojai. Dabar turbūt jį naudoji ir prie pietų stalo? O ar žinai kad tam žodžiui yra net du lietuviškai skambantys žodžiai? Norėdamas pasirodyti labai jau išprususiu pasirodai visišku kvailiu.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS