Pensija ar šaldytuvas? | kl.lt

PENSIJA AR ŠALDYTUVAS?

Antroji pensijų kaupimo pakopa turėjo būti skirta palypėti į viršų, kur ant lentynos padėta daugiau pinigų. Tačiau dabar pasipylė kritika, jog pakopa buvo sukonstruota taip, kad ne pasilypėtum, o nugarmėtum į rūsį, kuriame nėra stiklainių su pensijai užkonservuotais pinigais.

Galime klausti, tai kur jie? Juk antrosios pakopos pensijų kaupimas buvo skirtas papildomoms lėšoms sukaupti. Autoritetingi ekspertai (pvz., ekonomistas R. Lazutka) tvirtina, kad antroji pensijų pakopa žlugo.

Pasak jo, antrosios pakopos kaupimą žlugdo blogi pensijų fondų investavimo rezultatai. Tiesa, pensijų fondų grąža aplenkė infliaciją, bet, pabrėžia ekonomistas, atsilieka nuo vidutinio atlyginimo augimo ir tai yra rodiklis, išryškinantis, kad antroji pensijų kaupimo pakopa neefektyvi.

Prasidėjus viešoms diskusijoms apie žemyn vedančią antrąją kaupimo pakopą, daugėja norinčių nešti iš jos kudašių. Tačiau čia laukė netikėtumas – pasigirdo perspėjimas: „Pala, pala… Nė iš vietos!“

„Kokia čia diktatūra? Kur pasirinkimo laisvė?“ – visai pagrįstai ėmė piktintis būsimieji senjorai.

Tada paaiškėjo, kad ant antrosios pakopos užlipti galima, o nuo jos nulipti – ne. Taip numatyta Pensijų kaupimo įstatyme.

Kokia čia diktatūra? Kur pasirinkimo laisvė?

Seime prasidėjo diskusijos. Griežtą poziciją išsakė ir Prezidentas G. Nausėda: pasak jo, prie pakopos prirakintų žmonių laikyti negalima.

Tačiau kodėl negalima? Pavyzdžiui, konservatoriai ragina stovėti ant tos pakopos ir laukti, kokie bus ilgalaikiai rezultatai. Jie, kaip visiems žinoma, visada viską išmano geriausiai, mat galvoja stovintys ant aukštesnės pakopos.

Kai kurie socialdemokratai siūlo leisti gyventojams nutraukti dalyvavimą antrosios pakopos pensijų kaupime ir pasiimti sukauptas lėšas kaip vienkartinę išmoką, dar nesulakus pensinio amžiaus.

Taip buvo padaryta Estijoje: žmonės prisipirko buitinės technikos, automobilių, bet liko su kuklia pensija. Nejaugi ir mums teks spręsti, kas geriau: skalbimo mašina, šaldytuvas ar antroji pakopa?

Rašyti komentarą
Komentarai (10)

...

lietuviai taupus,zinos kur pinigus padet..

mociute

tik sava kojine sutaupo ,svetima pradangina .

Irena

Konservatoriai siūlo stovėti ant tų pensijų pakopų ir laukti,kol į kapus atguls visi pensininkai,savęs jie neskaičiuoja,jie savo pinigus užsienyje pasiims,ar ne taip,nemaniau,kad taip vagims sunku atiduoti ne savo pinigus,mūsų pinigai sukisami į verslus,verslininkai ir generaliniai už tai babkes tik kitokias pasiema,jeigu šnekėti paprastai,jie mūsų sąskaita sau sąskaitas kraunasi tik užsienio bankuose,žinoma valdžiai neapsimoka,kad savo reikalus gyventojai dabar susitvarkytu,ir nereikia aiškinti,kad prašys senatvėje gyventojai istiestom rankom,dabar pusę gyventojų skurde,ir tikrai daug jų net pagalbos ir neprašo,svarbiau ukrainiečiai,jiems padėti,kitos šalys tik liežuviais padeda,o Lietuvos valdžiai labiausia reikia,mes juk esame Šveicarija,tik su Nigerijos algom,tuoj Moldovus šersim,nes pūtinas juos puls,paskui atvarys visa Nigerija ,ar ne taip bus,tegul iš bankų pasiema ,o kas netinka,iš gyventojo minus 40% iš algos vagims,iš bankų tik 15%,nes ubagai,dėl pelnu pasiruošę išnaikinti g
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS