Politinio komikso herojai | kl.lt

POLITINIO KOMIKSO HEROJAI

Turbūt nereikėtų turėti palaidų vilčių, kad E. Macronas pas mus atvyko tik iš didelės meilės Lietuvai. Budrusis prancūzas turi savo gimtinę Pikardijos regione.

Šitas besaikis įsivaizdavimas, jog mūsų tėviškę myli net ir Burkina Fase, tėra egzaltuotos ir nepraktiškos politikos simbolis. Realiai viskas čia dėl Rusijos. Tiksliau – šio ir dar būsimo A. Merkel vizito taikinys – iracionali Lietuvos pozicija stambiosios kaimynės atžvilgiu.

Matyt, šitie skausmingi reikalai ėmė rimtai trukdyti visos ES užsienio politikos dirigentams, siekiantiems padaryti įtaką Maskvai.

Tiesą sakant, ne pirmas kartas. Juk ir anksčiau būta panašių vizitų rimdyti įsikarščiavusią D. Grybauskaitę, po Krymo aneksijos siūliusią V. Putiną gabenti į Hagos tribunolą.

Tąsyk to visai logiško patarimo ne tik niekas neklausė, bet, net paskelbus ekonomines sankcijas svetimomis teritorijomis mintančiai valstybei, ir toliau vystė politekonominius diskursus.

Jau 30 metų nuolankiai perkame elektrą iš dispečerinės Maskvoje, tačiau politikoje demonstruojame savarankiškumą turinčią reikšti pozą, kurią sudaro vilnietiško pasipūtimo ir egzaltuoto dešiniojo patriotizmo simbiozė.

Nereikia turėti vilčių: Rusija ES nomenklatūrai svarbesnė už Baltijos šalis, tai jau seniai akivaizdu, nors Lietuva to ir deklaratyviai nepripažįsta. Būtų keista, jei būtų kitaip, nes pati didžiausia ES ekonomika šiandien minta rusiškomis dujomis ir vis giliau slysta į šią "Gazpromo" pasalą, dėl kurios taip šiurpsta D. Trumpas, primenantis A.Merkel, kad negalima viena ranka grūmoti, o kita šerti didžiausią NATO priešą.

Bet Europa vertybes laiko vienoje lentynėlėje, realybę – kitoje.

Ta pati situacija yra ir Lietuvoje. Sunaikinę savo elektrinių sistemą, jau 30 metų nuolankiai perkame elektrą iš dispečerinės Maskvoje, tačiau politikoje demonstruojame savarankiškumą turinčią reikšti pozą, kurią sudaro vilnietiško pasipūtimo ir egzaltuoto dešiniojo patriotizmo simbiozė. Visa tai tėra ne kas kita, o kasdien regimas piliečių galvų protezavimas apsimetinėjimu. Juk grėsmės atveju, tankams iš Kaliningrado dar neprivažiavus Pagėgių, dalis Lietuvos politinio komikso herojų apie patriotizmą jau krykštautų pasprukę kažkur už Suvalkų, o kita dalis, pridergusi pilną pižamą, dairytųsi duonos ir druskos.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

123

Putin NKVD-istinė propogandinė agitka. Tiesiog Solovjovas

Giedot visi moka,

Aš koloradinių į valdžią nerenku o tu, Pociau?

Nezabitauskas

Viskas šįkart gerai, tik ne Macronas, o Makronas. Pats pagalvokit, ponas Pociau, koks liapsusas išeina su tuo "Macronu" - nei lietuvis teisingai perskaitys. nei prancūzas atpažins savo prezidento pavardę...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS