Relikvijos prasmė | kl.lt

RELIKVIJOS PRASMĖ

Taip jau istoriškai sutapo, kad Kaliningradas nūnai atsidūrė savotiškoje apsiaustyje, kaip ir Berlynas lygiai prieš 74 metus. Bet jei visai tiksliai, tai į šitą eksklavą šiandien per Lietuvą nepraleidžiami traukiniai, gabenantys plieną ir juoduosius metalus. Visa kita – prašom: ir keleiviai, ir maistas, ir net kontrabanda, važiuoja kaip važiavusi iki šiol, net ir tuos keturis karo mėnesius.

Bet Kremliui atrodo kitaip. Ar Vilnius mėgina kopijuoti J.Stalino įsakymą, kai šis trumpiausią 1948-ųjų birželio naktį savo kariaunai įsakė apsiausti Berlyną?

Tuomet ši blokada tęsėsi beveik metus. Tai buvo sovietų reakcija į valiutos reformą vakariniame Berlyno sektoriuje. Vakarų šalių sovietų demaršas neišgąsdino – miestą jie aprūpindavo oro transportu.

Kad ir kaip kai kam norėtųsi, Kaliningrado atvejis su pokario epizodu visai neturi nieko bendra ir tai nėra blokada.

Bet gąsdinimų ir grasinimų netrūksta ir turbūt dar ilgai netrūks, todėl belieka viltis, kad ukrainiečiams pakaks valios, ryžto ir ginklų šioje kovoje su patamsių gaivalu, antraip ir mes savo kieme neišvengsime rimtų reikalų.

Klausimas – kokią relikviją po savęs paliks bunkerio herojus ir kam jos gali kada reikėti?

Pavojingai priartėjusi grėsmė į šalį nustūmė kone istorinį šios savaitės įvykį – ogi P.Lumumbos danties sugrąžinimą į šio kankinio gimtąjį Kongą.

P.Lumumbos vardu, dar N.Chruščiovui valdant, Maskvoje buvo pavadintas Tautų draugystės universitetas, jame Šaltojo karo metais studijavo jaunuoliai iš naujai susikūrusių Azijos ir Afrikos valstybių. Tuo buvo siekta sukurti jaunų profesionalų, simpatizuojančių sovietų vertybėms, tinklą. Padirbėta neblogai, bet lygiai prieš 30 m. įstaiga virto Rusijos tautų draugystės universitetu, P.Lumumbos vardas pavadinime dingo.

Kaip ir jo kūnas, kurį budeliai apipylė rūgštimi ir jis niekada nebuvo rastas, tačiau dantį kaip trofėjų pasiliko vienas jo žudikų.

Trofėjus per dešimtmečius virto relikvija, liudijančia niūrų kolonijinės Kongo praeities puslapį.

Klausimas – kokią relikviją po savęs paliks bunkerio herojus ir kam jos gali kada reikėti?

Gairės: Kaliningradas, tranzito draudimas, Rusija, karas Ukrainoje
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS