Artėjant antrosioms Rusijos invazijos į Ukrainą metinėms, JAV skelbia apie naujas sankcijas | kl.lt

ARTĖJANT ANTROSIOMS RUSIJOS INVAZIJOS Į UKRAINĄ METINĖMS, JAV SKELBIA APIE NAUJAS SANKCIJAS

JAV kartu su Didžiuoju septynetu (G7) ir kitais partneriais bei sąjungininkais imasi papildomų priemonių, kuriomis reaguojama į tai, kad sukanka antrosios Rusijos plataus masto karo prieš Ukrainą metinės, sakoma Valstybės departamento paskelbtame sankcijų tekste.

Kaip teigiama, šiomis sankcijomis taikomasi į septynis asmenis, dalyvaujančius vykdant priverstinį Ukrainos vaikų perkėlimą ir/ar deportavimą į Rusijoje, Baltarusijoje ir rusų okupuotame Kryme esančias indoktrinaciją skatinančias stovyklas bei įvedusius rusiškas indoktrinacijos programas Rusijos okupuotose Ukrainos srityse.

Sankcijų tekste tvirtinama, kad šie veiksmai parodo JAV įsipareigojimą skatinti atskaitomybę už Rusijos Federacijos vyriausybės žiaurumus ir kitokius piktnaudžiavimo veiksmus prieš Ukrainos žmones, o dėmesys Baltarusijai liudija, jog JAV tebėra pasiryžusios užtikrinti, jog Aliaksandro Lukašenkos režimas atsakytų už savo vaidmenį vykdant priverstinį Ukrainos vaikų perkėlimą ir/ar deportavimą.

Naujosios priemonės prisideda prie ankstesnių sankcijų, kuriomis režimas verčiamas sumokėti už žmogaus teisių pažeidimus ir paramą Rusijos agresijai, dėstoma sankcijų tekste. Naujajame pakete JAV taip pat nustatys du baltarusių taikinius dėl jų ryšių su Rusijos gynybos sektoriumi.

Pažymima, kad Departamentas pripažįsta penkis asmenis esant atsakingais už arba tiesiogiai ar netiesiogiai prisidėjus ar bandžius prisidėti prie veiklos, kuri kenkia JAV, jos sąjungininkų ar partnerių taikai, saugumui, politiniam stabilumui ir teritoriniam vientisumui, tuo užsiėmus Rusijos Federacijos vyriausybės vardu arba jos naudai.

Tarp šių asmenų – Aleksejus Konstantinovičius Talai, kuris kartu su savo fondu organizavo kelių vaikų grupių pervežimą iš Ukrainos į Baltarusiją; Sąjunginės valstybės tarp Rusijos ir Baltarusijos valstybės sekretorius Dmitrijus Fiodorovičius Mezencevas, kuris asmeniškai padėjo organizuoti vaikų pervežimą iš Ukrainos į Baltarusiją; Rusijos ambasadorius Baltarusijoje Borisas Viačeslavovičius Gryzlovas, kuris dalyvavo vykdant Ukrainos vaikų pervežimą į Baltarusiją; Chersono okupacinės administracijos Darbo ir socialinės politikos skyriaus vadovė Ala Viktorovna Barchatnova, kuri yra pareiškusi, kad Chersono srities okupacinė valdžia stengiasi užtikrinti, jog į Rusijoje esančias stovyklas vyktų daugiau vaikų, ji taip pat asmeniškai dalyvavo pervežant Ukrainos vaikus;  Charkivo srities okupacinės administracijos Karinės-civilinės administracijos vadovas Vitalijus Konstantinovičius Gančevas, kuris yra vienas iš asmenų, dalyvavusių deportuojant ir „perauklėjant“ Ukrainos vaikus.

Be to, anot sankcijų teksto, sankcionuojami du asmenys, kurie yra ar anksčiau buvo Rusijos Federacijos vyriausybės direktorių valdybos lyderiai, pareigūnai, vyresnieji vykdomieji pareigūnai ar nariai: tai vaikų teisių komisaro atstovas Rusijos Federacijos prezidento kanceliarijoje Vladimiras Viktorovičius Chromovas, kuris dalyvavo vykdant Ukrainos vaikų deportavimą iš Rusijos okupuotų Ukrainos sričių, ir Čečėnijos nacionalinės politikos, užsienio reikalų, žiniasklaidos ir informacijos ministras Achmedas Machmudovičius Dudajevas, kuris organizavo Ukrainos vaikų deportavimo keliones.

JAV Iždo departamentas taip pat pranešė, kad, minint antrąsias Rusijos plataus masto karo prieš Ukrainą metines ir reaguojant į opozicijos politiko aktyvisto Aleksejaus Navalno mirtį, jo Užsienio aktyvų kontrolės biuras (OFAC) įveda sankcijas beveik 300 asmenų ir subjektų. Pranešime spaudai nurodoma, kad kartu su veiksmais, kurių imasi Valstybės departamentas, tai yra didžiausias kiekis sankcijų, įvestų nuo Rusijos visapusiškos invazijos į Ukrainą pradžios.

Nurodoma, kad Iždo ir Valstybės departamentai įveda sankcijas daugiau kaip 500 taikinių, taip siekdami priversti papildomai sumokėti už Rusijos represijas, žmogaus teisių pažeidimus ir agresiją prieš Ukrainą. Be to, Prekybos departamentas į subjektų sąrašą taip pat įtraukė daugiau kaip 90 įmonių.

Pranešima sakoma, kad, siekdamas atkirsti Rusijos prieigą prie išteklių, reikalingų jos brutaliam karui prieš Ukrainą, Iždo departamentas nustato taikinius, įskaitant svarbią Rusijos finansų infrastruktūros dedamąją, daugiau kaip dvi dešimtis trečiųjų šalių sankcijų vengėjų Europoje, Rytų ir Vidurio Azijoje bei Artimuosiuose Rytuose, taip pat šimtus subjektų Rusijos karinėje-pramoninėje bazėje ir kituose svarbiuose sektoriuose.

 

Gairės: karas Ukrainoje, JAV, naujos sankcijos, Valstybės Departamentas, Dmitrijus Mezencevas
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS