Atsistatydina Latvijos vidaus reikalų ministrė M. Golubeva | kl.lt

ATSISTATYDINA LATVIJOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRĖ M. GOLUBEVA

Latvijos vidaus reikalų ministrė Marija Golubeva pirmadienį žurnalistams pranešė nusprendusi atsistatydinti.

Partijai „Už plėtrą/Už!“ priklausančios ministrės atsistatydinimo praėjusią savaitę pareikalavo dešiniųjų „Nacionalinis susivienijimas“, dėl gegužės 9-osios ir 10-osios įvykių prie paminklo sovietų kariams Pergalės parke, kur leista susiburti Rusijos agresiją palaikantiems žmonėms.

M. Golubeva sakė pirmadienį sužinojusi, kad „nepalaukęs Vidaus reikalų ministerijos analitinės ataskaitos“ premjeras Krišjanis Karinis („Naujoji vienybė“) pasidavė „Nacionalinio susivienijimo“ spaudimui ir nebėra pasirengęs remti jos darbo. Tokiomis sąlygomis ministrė nusprendė grįžti į parlamento deputato vietą.

M. Golubeva taip pat pranešė, kad šiuo metu vyksta derybos dėl tolesnio koalicijos darbo, bet pridūrė nemananti, kad susivienijimas „Už plėtrą/Už!“ reikalaus „Nacionalinio susivienijimo“ ministrų atsistatydinimo norėdamas „numalšinti keršto troškulį“.

Anksčiau „Nacionalinis susivienijimas“ pareiškė, kad jei į partijos nuomonę nebus atsižvelgta, ji atšauks iš vyriausybės savo ministrus.

K. Karinis pirmadienį 12 val. sušaukė neeilinį koalicijos partijų posėdį „Nacionalinio susivienijimo“ reikalavimams aptarti.

Latvijos premjeras koalicijos partnerėms: ekonomikos ministras turės atsistatydinti

Latvijos premjeras Krišjanis Karinis, priklausantis partijai „Naujoji vienybė“, įspėjo koalicijos partneres, kad atsistatydinus partijos „Už plėtrą/Už!“ vidaus reikalų ministrei M. Golubevai, turės atsistatydinti ir „Nacionalinio susivienijimo“ ekonomikos ministras Janis Vitenbergas, socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė visuomeninė televizija.

Koalicijos partnerėms dabar duota laiko apsvarstyti, ar jos yra pasirengusios toliau dirbti koalicijoje.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS