Austrija naikina kraujo donorų diskriminaciją dėl seksualinės orientacijos | kl.lt

AUSTRIJA NAIKINA KRAUJO DONORŲ DISKRIMINACIJĄ DĖL SEKSUALINĖS ORIENTACIJOS

Penktadienį Austrija panaikino faktinį draudimą homoseksualiems, biseksualiems vyrams ir transseksualiems asmenims tapti kraujo donorais ir taip „užbaigė diskriminaciją iš praeito amžiaus“, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Kanada, Prancūzija, Ispanija, Italija, Izraelis, Jungtinė Karalystė ir Jungtinės Valstijos per pastaruosius metus taip pat pakeitė arba sušvelnino kraujo donorystės taisykles.

„Jei kas nors nori padėti ir tapti donoru, nėra jokios priežasties, kodėl jam turėtų būti trukdoma tai daryti dėl jo seksualinės orientacijos ar lytinės tapatybės“, – pareiškime cituojamas sveikatos apsaugos ministras Johannesas Rauchas (Johanesas Rauchas).

Penktadienį priimtas taisyklių pakeitimas įsigalios „šią vasarą“, naujienų agentūrai AFP sakė vyriausybės atstovas spaudai.

Austrijos teisės aktais anksčiau buvo draudžiama tapti kraujo donorais visiems, kurie per pastaruosius 12 mėnesių turėjo „rizikingų lytinių santykių“.

Kai kurios organizacijos, įskaitant Tarptautinį Raudonojo Kryžiaus Komitetą, pasinaudojo šia sistema, kad neleistų kraujo donorais tapti homoseksualiems, biseksualiems vyrams ir transseksualiems asmenims, motyvuodamos AIDS perdavimo rizika, teigia LGBTQ+ organizacijos.

Šio mėnesio pradžioje tokios organizacijos, remdamosi pastarųjų metų mokslinių duomenų patobulėjimais, paragino sukurti įtraukesnę sistemą, teigdamos, kad šios išimtys tapo savavališkos ir yra diskriminacija.

Žaliųjų ir konservatorių koalicijos parengtame naujame pakeitime numatoma, kad kraujo donorais negali tapti asmenys, „kurie per tris mėnesius iki donorystės turėjo daugiau nei tris seksualinius partnerius“, taip pat jų partneriai, nepriklausomai nuo lyties ar seksualinės orientacijos.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Dėl tokio sprendimo numirs

Ne vienas šimtas ligonių užkrėstų AIDS, hepatitu ar kitomis lytiškai plintančiomis ligomis. Nes organizmas ir taip nnuvargintas ligos, ar traumų neatlaikys. Prisiminkime „Vairo“ lyderį Čivinską, daktarų užkrėstą hepatitu!

Kaimieciai dulkina karves tvartuose

Malaciai, pagarba.

Anonimas

Nenoriu kad man perpiltų tų šlykščių iškrypėlių kraujo.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS