A. Baerbock: Vokietija imsis priemonių prieš „Nord Stream 2“, jei Rusija aštrins padėtį | kl.lt

A. BAERBOCK: VOKIETIJA IMSIS PRIEMONIŲ PRIEŠ „NORD STREAM 2“, JEI RUSIJA AŠTRINS PADĖTĮ

Vokietija kartu su partneriais imsis priemonių dėl Rusijos antrojo eksporto dujotiekio per Baltijos jūrą projekto „Nord Stream 2“ įgyvendinimo užbaigimo, jei Rusija toliau eskaluotų padėtį, Kijeve pareiškė vokiečių užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock (Analena Bėrbok).

„Kalbant apie „Nord Stream 2“, šiuo metu šis projektas nėra iki galo įgyvendintas, nes yra sustabdytas jo sertifikavimo procesas. Kita vertus... jis turi geopolitinių niuansų, apie tai kalbame nuolat. Todėl palaikydami bendrą Vokietijos ir JAV  pareiškimą sakome: jei iš Rusijos tęsis padėties aštrinimas, su savo partneriais imsimės atitinkamų priemonių“, – bendroje spaudos konferencijoje su Ukrainos URM vadovu Dmytro Kuleba pirmadienį kalbėjo A. Baerbock.

Vokietijos diplomatijos vadovė taip atsakė į klausimą, koks „Nord Stream 2“ projektas yra – ekonominis ar politinis.

Ji pabrėžė, kad naujoji Vokietijos vyriausybė koalicine sutartimi leido aiškiai suprasti, kad energetinės politikos klausimai turi būti sprendžiami vadovaujantis atitinkamomis Europos teisės normomis.

A. Baerbok antradienį Maskvoje susitiks su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu.

Anksčiau pirmadienį Rusijos URM pareiškė, kad „Nord Stream 2“ įjungimas bus reikšmingas indėlis užtikrinant visos Europos Sąjungos energetinį saugumą“, ir pabrėžė, kad „ vamzdyno sertifikavimo procedūra, kurią atliks Vokietijos reguliavimo institucijos ir Europos Komisija, neturėtų būti dirbtinai vilkinama ir politizuojama“.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

s a k o ,-ši Vokietijos b i r b y n ė nesuvokia ,

savo kalbos t u r i n i o.--VOKIETIJA, per savo egzistenciją, neturėjo tokios ž i o p l o s DIPLOMATIJOS vadovės.

Aha

Nu neimkit tu duju is agresoriaus,ko imat?Pirkit is jav,bet jav parduoda azijai,nes ten brangiau,nieko asmenisko tik biznis.Galetu ir rusija parduoti azijai,ka tada eu sakytu.

va taip

Tų mulkių net neeina suprasti, tai sako , kad Rusija naudoja dujas kaip politinio šantažo priemone, tai patys tuo ginklu mojuoja.na tegul uždaro ta dujotiekį, - na ir ką, - juk verkia , jog Rusija neduoda dujų tiek kiek jiems reikia, nors tų duju gazpromas jiems jau per viršių davė kokius 5 -is milijardus kubu, o jeigu ir uždarytų tą dujotiekį, daugiausia nukentėtų užsienio investuotojai, juk didžiąją dalimi jų pinigais tas dujotiekis pastatytas.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS