Baltarusijos teismas patvirtino M. Znakui ir M. Kalesnikavai skirtą nuosprendį | kl.lt

BALTARUSIJOS TEISMAS PATVIRTINO M. ZNAKUI IR M. KALESNIKAVAI SKIRTĄ NUOSPRENDĮ

Baltarusijos Aukščiausiasis Teismas nepatenkino skundų, kuriuos dėl apkaltinamojo nuosprendžio pateikė koordinacinės tarybos prezidiumo narių Maksimo Znako ir Maryjos Kalesnikavos advokatai, penktadienį pranešė teismo spaudos tarnyba.

Penktadienį posėdžiavusi teisėjų kolegija nusprendė Minsko teismo rugsėjo 6 dieną priimtą „apkaltinamąjį nuosprendį palikti nepakeistą, o apeliacinių skundų netenkinti. Nuosprendis įsiteisėjo“, rašoma pranešime.

Baltarusijos teismas svarbiai opozicijos veikėjai M. Kalesnikavai, pernai vadovavusiai beprecedenčiams masiniams protestams prieš autoritarinį prezidentą Aliaksandrą Lukašenką, skyrė 11 metų įkalinimo bausmę, o M. Znakui toje pačioje byloje skirta 10 metų įkalinimo bausmė.

Per teismą, kuris vyko už uždarų durų, jie abu buvo kaltinami siekiais pakenkti nacionaliniam saugumui ir sąmokslu siekiant nekonstituciniu būdu užgrobti valdžią.

Rugsėjo 16 dieną gynyba pateikė Aukščiausiajam Teismui apeliacinius skundus.

M. Kalesnikava yra vienintelė Baltarusijoje likusi protestų lyderė. Ji buvo sulaikyta 2020 metų rugsėjo 8 dieną, prie Baltarusijos ir Ukrainos sienos. Remiantis oficialiai paskelbta Baltarusijos valstybės sienos komiteto spaudos tarnybos versija, M. Kalesnikava drauge su opozicionieriais Ivanu Kravcovu ir Antonu Radniankovu bandė prasiveržti pro sieną ir buvo išstumta iš automobilio salono.

Vėliau M. Kalesnikavos bendražygiai pranešė, kad KGB agentai užmovė jai maišą ant galvos, įsodino ją į mikroautobusą ir norėjo prievarta išsiųsti iš šalies, bet ji prie sienos suplėšė savo pasą, norėdama išvengti prievartinės deportacijos, ir iššoko iš automobilio.

M. Znakas buvo areštuotas pernai rugsėjo 9 dieną. Rugsėjo 18-ąją pateikus jam kaltinimus jis protestuodamas pradėjo bado streiką, kurį tęsė daugiau kaip savaitę.

Baltarusių teisių gynimo organizacijos juos laiko politiniais kaliniais.

Nuo 1994 metų Baltarusiją geležiniu kumščiu valdantis A. Lukašenka ėmė griežtomis priemonėmis slopinti bet kokias nepaklusnumo apraiškas po masinių protestų bangos, kurią išprovokavo jo ginčijamas perrinkimas pernai rugpjūtį vykusiuose rinkimuose. Baltarusių opozicija ir Vakarų šalys tuos rinkimus laiko suklastotais.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

kauniete to Šlove bltarusijos didviriams

O tie idijotai kur palaiko tuos atseit kovotojus kuriems jus ubagėliai visai neidomus tik šalies turtai ir jusu asilu apiplėšimasJus jiems reikalingi kad balsuotumėt ir padėtumėt jiems ilisti i valdžiao po to bus ju tvarka ir jie taps milijonieriais Kojas bučiuokit tam protingam savo prezidentui kad saugo jusu uždirbta turta o tie šiukšlės Znakas ir Kalesnikova eiliniai aferistėlei vagis

O SAKO, KAD KALĖJIME BLOGAI MAITINA...

Blogai elgiasi su kaliniais...Iš beasišypsančių veidu to nepasakysi...O už nusikaltimus - reikia atsėdėti, kad kitą kartą prieš ką nors darydamas, pradžioje, pagalvotum...

Troliai , jums iki gyvos galvos linkiu kalėti.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS