D. Kuleba: Ukrainai reikia dar bent 5–7 „Patriot“ sistemų – partneriai jų turi daugiau nei 100 | kl.lt

D. KULEBA: UKRAINAI REIKIA DAR BENT 5–7 „PATRIOT“ SISTEMŲ – PARTNERIAI JŲ TURI DAUGIAU NEI 100

Atsižvelgiant į Rusijos sukelto karo mastą, partneriai perdavė Ukrainai nepakankamai oro gynybos sistemų, ypač „Patriot“.

Tai politinės valios klausimas.

Kaip praneša „Ukrinform“, tai interviu „Reuters“ pareiškė Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.

„Partneriai perdavė mums įvairių oro gynybos sistemų, mes tai vertiname, bet to tiesiog nepakanka, turint omenyje karo mastą“, – sakė D. Kuleba. Jis pridūrė, kad apie „Patriot“ oro gynybos sistemas kalbės kiekviename susitikime su kolegomis iš NATO Briuselyje.

Anot jo, Ukrainos partneriai turi daugiau nei 100 „Patriot“ sistemų, tačiau kol kas nenori pasidalyti dar 5–7 – minimumu, reikalingu reikšmingai papildomai gynybai.

„Ar tai tokia didelė problema? Nejaugi neįmanoma patenkinti minimalaus Ukrainos prašymo? – klausė  ministras. – Sprendimas yra. Tai tik politinės valios klausimas. Tad kažkas turi priimti sprendimą“.

Ukrainos URM vadovas nesupranta, kodėl sąjungininkai vis dar netiekia papildomų „Patriot“, juolab kad Kyjivo partneriai nesusiduria su raketų pavojumi, kuris Ukrainai gresia kasdien.

D. Kuleba įsitikinęs, kad ši pagalba padėtų nugalėti Rusiją ir užkirsti kelią dideliam karui Europoje.

„Kai sakau, kad Europoje kils karas ir raketos kris Briuselyje ir kituose Europos miestuose, aš neperdedu. Visa tai bus, jei Ukraina nelaimės karo prieš Rusiją. Todėl geriausias būdas apsaugoti savo „Patriot“ nuo būtinybės perimti raketas virš jūsų šalių ir jūsų karius nuo žūties – siųsti šias sistemas į Ukrainą ir suteikti Ukrainos kariams viską, ko jiems reikia“, – pabrėžė ministras.

Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, Ukrainos užsienio reikalų ministras D. Kuleba balandžio 3-4 dienomis lankosi Aljanso būstinėje Briuselyje ir dalyvauja Ukrainos ir NATO tarybos ministrų posėdyje.

 

Gairės: Dmytro Kuleba, Ukraina, karas Ukrainoje, gynybos sistemos Patriot
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS