D. Šmyhalis: Ukrainos atstovai atvyko prie sienos su Lenkija, o Lenkijos vyriausybės pareigūnai – ne | kl.lt

D. ŠMYHALIS: UKRAINOS ATSTOVAI ATVYKO PRIE SIENOS SU LENKIJA, O LENKIJOS VYRIAUSYBĖS PAREIGŪNAI – NE

Ukrainos ministrų kabineto atstovai atvyko prie sienos su Lenkija spręsti blokavimo klausimo, tačiau Lenkijos vyriausybės pareigūnai to nepadarė. Susitikimas neįvyko.

Tai penktadienį „Telegram“ kanale pranešė Ukrainos ministras pirmininkas Denysas Šmyhalis, kuriuo remiasi „Ukrinform“.

„Pastarąjį pusmetį mes gyvename Lenkijos vykdomos nuolatinės Ukrainos sienos blokados sąlygomis. Blokados, kuri smogė mūsų ekonomikai ir mūsų galimybėms geriau gintis“, – pažymėjo premjeras.

Jis priminė, jog prieš mėnesį, lankydamasis Kyjive, Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas teigė, kad Lenkija - patikimiausia ir svarbiausia Ukrainos sąjungininkė „žūtbūtinėje kovoje su blogiu“.

„Prieš mėnesį sutarėme, kad sienos blokavimas kenkia mūsų šalims ir kad svarbu užkirsti kelią panašiems incidentams. Praėjo mėnuo. Ir vėl grįžome į tą patį tašką. Tik dabar matome atviras provokacijas. Mes suprantame, su kokiais sunkumais susiduria Lenkijos vyriausybė. Ir mes pasiruošę padėti sureguliuoti šią situaciją. Mes žengiame pasitiktinį žingsnį. Ukrainos prezidentas pasiūlė Lenkijos vadovybei platformą deryboms ir kompromiso paieškoms. Čia, pasienyje. Kaip lygiaverčiai partneriai ir sąjungininkai“, – pridūrė Ukrainos vyriausybės vadovas.

Jis pareiškė, kad Ukrainos vyriausybė penktadienį atvyko prie sienos – tai ministro pirmininko pavaduotoja europinei ir euroatlantinei integracijai Olha Stefanišyna, ministro pirmininko pavaduotojas atstatymo klausimams Oleksandras Kubrakovas, vidaus reikalų ministras Ihoris Klymenka, agropramoninio komplekso ministras Mykola Solskis, užsienio reikalų ministro pavaduotojas Jevhenas Perebijnisas, ekonomikos viceministras Tarasas Kačka, infrastruktūros viceministras Serhijus Derkačius, Valstybinės sienos apsaugos tarnybos vadovas, generolas Serhijus Deineka, Valstybinės muitinės tarnybos vadovas Serhijus Zviahincevas.

„Tačiau, deja, toks susitikimas su Lenkijos vyriausybės pareigūnais šiandien neįvyko“, – apibendrino D. Šmyhalis.

Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, prezidentas Volodymyras Zelenskis įpareigojo vyriausybę iki vasario 24 d. būti prie sienos su Lenkija, kad būtų išspręstas blokavimo klausimas. Jis taip pat pakvietė Lenkijos vyriausybės vadovą D. Tuską atvykti prie sienos, o Lenkijos prezidentą Andrzejų Dudą – palaikyti šį dialogą.

Ketvirtadienį D. Tuskas pareiškė, kad Ukrainos ir Lenkijos vyriausybių susitikimas įvyks kovo 28 d. Varšuvoje, o iki tol abi šalys dirbs techniniu lygiu, spręsdamos ekonomines problemas.

​Nuo 2024 metų vasario 9 d. Lenkijos teritorijoje prie sienos su Ukraina lenkų ūkininkai blokuoja kelius, vedančius į kontrolės punktus. Jie protestuoja prieš, kaip patys teigia, per didelį ukrainietiškos produkcijos importą į Lenkijos rinką.

Vienaip ar kitaip Lenkijos ir Ukrainos sienos blokada su nedidelėmis pertraukomis tęsiasi nuo praėjusių metų lapkričio pradžios. Joje, be ūkininkų, dalyvavo ir vežėjai.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Anonimas

PAMIRŠO APIE SUSITIKIMĄ....MATYT TIEK IR SVARBUS.....

senas sovietinis anekdotas

"Lenkų komunistas tai kaip ridikėlis - iš išorės raudonas, o viduje baltas". Niekas nesikeičia.

taigi

Lenkija tiek paaukojo UKR, o ši vis taikosi priŠikti lenkams į kišenę. Kiek vilką nemaitintum, bet jis laukinis vilkas ir liks.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS