D. Trumpo apkaltos straipsnis siunčiamas Senatui, kuris pradės teismą | kl.lt

D. TRUMPO APKALTOS STRAIPSNIS SIUNČIAMAS SENATUI, KURIS PRADĖS TEISMĄ

JAV Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi (Nensi Pelouzi) pirmadienį turi nusiųsti Senatui vieną Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) apkaltos straipsnį dėl riaušių Kapitolijuje sukurstymo ir taip oficialiai inicijuoti pirmą per istoriją eksprezidentų apkaltos teismą.

N. Pelosi, aukščiausio rango demokratė Kongrese, praėjusią savaitę pažadėjo, kad teismas, turintis prasidėti antrą vasario savaitę, vyks. „Nemanau, kad ilgai užtruks, bet privalome tai padaryti“, – sakė ji.

Tačiau Kongreso respublikonai savaitgalį užsiminė, kad demokratams gali būti sunku nuteisti D. Trumpą dėl jo šalininkų įsiveržimo į Kongresą anksčiau šį mėnesį. Per tas riaušes žuvo penki žmonės.

Įtakingos D. Trumpo partijos figūros atmeta politinius ir konstitucinius argumentus, todėl kyla abejonių, kad demokratams, turintiems 50 iš 100 vietų Senate, pavyks užsitikrinti 17 respublikonų balsų ir pasiekti dviejų trečdalių daugumą, kurios reikia D. Trumpui nuteisti.

„Manau, kad šis teismas kvailas. Manau, jis duoda priešingus rezultatus. Šioje šalyje ir taip liepsnoja ugnis, o čia tarsi paimtume benzino ir šliūkšteltume į ją“, – sekmadienį televizijai „Fox News“ sakė Senato Žvalgybos komiteto pirmininkas respublikonas Marco Rubio (Markas Rubijas).

Jis pripažino, kad D. Trumpui, kuris ragino tūkstančius savo šalininkų suvažiuoti į Vašingtoną ir protestuoti prieš Joe Bideno (Džo Baideno) rinkimų pergalės patvirtinimą Kongrese, „tenka tam tikra atsakomybė už tai, kas įvyko“.

Tačiau naujas šio klausimo kurstymas galėtų tik pakenkti šaliai, sakė M. Rubio, kuris per 2016 metų pirminius respublikonų rinkimus varžėsi su D. Trumpu dėl kandidato į prezidentus statuso.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS