ES pareigūnai rengia derybas Kyjive | kl.lt

ES PAREIGŪNAI RENGIA DERYBAS KYJIVE

Europos Sąjungos aukščiausio rango pareigūnai penktadienį Kyjive turi susitikti su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, taip pademonstruodami paramą su Rusijos invazija kovojančiai ir narystės ES bei NATO siekiančiai šaliai.

Kyjive ir visoje Ukrainoje penktadienį, prieš prasidedant viršūnių susitikimui, kaukė oro pavojaus sirenos.

Į Ukrainos sostinę nuvyko Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen), Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis (Šarlis Mišelis) ir 15 eurokomisarų.

Praėjusį kartą toks viršūnių susitikimas Kyjive įvyko 2021 metų spalį, likus keliems mėnesiams iki karo pradžios.

Rusijai įsiveržus į Ukrainą, ES jau suteikė pagalbos Kyjivui už beveik 50 mlrd. eurų, nurodo bloko pareigūnai.

Be kitų dalykų, ES teikia Ukrainai finansinę ir humanitarinę pagalbą. Artimiausiomis savaitėmis blokas taip pat planuoja priimti 10-ą sankcijų Rusijai paketą.

Ukraina nori įstoti į 27 valstybių bloką, nors tam gali prireikti ne vienų metų ir didelių reformų. Kol kas, kaip ketvirtadienį sakė U. von der Leyen, EK nori leisti Kyjivui prisijungti prie kai kurių „svarbių Europos programų“, suteikiančių į narystę panašių privalumų.

Šios programos turi būti aptartos per penktadienio susitikimą, kaip ir išsikerojusi korupcija – viena didžiausių kliūčių Ukrainos narystei ES.

U. von der Leyen, kuri nuo Rusijos invazijos pradžios ketvirtą kartą lankosi Kyjive, ketvirtadienį sakė, kad ją nuramino Ukrainos pastangos kovoti su korupcija.

Ankstesnę dieną V. Zelenskis antrą kartą per vieną savaitę ėmėsi veiksmų prieš korumpuotus veikėjus; buvo atleisti keli aukšto rango pareigūnai.

V. Zelenskis 2019 metais buvo išrinktas su programa prieš isteblišmentą ir korupciją.

Naujausi įtarimai korupcija iškilo sąjungininkėms Vakaruose skiriant milijardus eurų Kyjivo kovai su Maskvos kariuomene.

Ukrainos vyriausybė labai nori didesnės Vakarų karinės pagalbos po praėjusią savaitę pažadėtų tankų. Manoma, kad ir Ukraina, ir Rusija pasibaigus žiemai surengs naujus puolimus. Kyjivas šiuo metu prašo naikintuvų.

JAV penktadienį turėtų paskelbti, kad pagal naują 2,17 mlrd. dolerių (1,97 mlrd. eurų) pagalbos paketą nusiųs Ukrainai didesnio veikimo nuotolio „išmanių“ bombų.

Gairės: karas Ukrainoje, Kyjivas, derybos, Ukraina, Europos Sąjunga
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS