ES pirmininkaujanti Čekija optimistiškai nusiteikusi dėl Kroatijos prisijungimo prie Šengeno zonos | kl.lt

ES PIRMININKAUJANTI ČEKIJA OPTIMISTIŠKAI NUSITEIKUSI DĖL KROATIJOS PRISIJUNGIMO PRIE ŠENGENO ZONOS

Europos Sąjungai (ES) šiuo metu pirmininkaujančios Čekijos premjeras Petras Fiala ketvirtadienį pareiškė esąs optimistiškai nusiteikęs, kad Kroatija nuo kitų metų galėtų prisijungti prie Šengeno zonos.

„Esame įsitikinę, kad Kroatija atitinka visas prisijungimo prie Šengeno zonos sąlygas ir pirmininkaudami (ES) darysime viską, ką galime... kad padėtume šiai šaliai prisijungti nuo kitų metų“, – po susitikimo Prahoje su savo kolega iš Kroatijos Andrejumi Plenkovičiumi žurnalistams sakė P. Fiala.

Jis pridūrė derybų su ES kolegomis metu pastebėjęs, kad blokas stipriai palaiko atitinkamas Kroatijos ambicijas.

Pasak P. Fialos, prie Šengeno zonos prisijungti nori ir Bulgarija bei Rumunija, tačiau tam priešinasi kai kurios ES šalys.

Kroatijos premjeras savo ruožtu pridūrė, kad jo šalis neseniai gavo Europos Komisijos (EK) ataskaitą apie savo pažangą prisijungimo prie Šengeno zonos link, kurioje buvo nurodyta, jog „Kroatija padarė viską, ko iš jos buvo tikimasi visose aštuoniose srityse“.

4 mln. gyventojų turinti Kroatija, kuri 2013 m. įstojo į ES, nuo kitų metų taip pat turėtų tapti 20-ąja euro zonos nare ir įsivesti bendrą bloko valiutą.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS