Europa ragina Baltarusiją panaikinti mirties bausmę | kl.lt

EUROPA RAGINA BALTARUSIJĄ PANAIKINTI MIRTIES BAUSMĘ

Europos Sąjungos užsienio politikos vadovė Federica Mogherini (Federika Mogerini) ir Europos Tarybos generalinė sekretorė Marija Peičinovič-Burič paragino Baltarusiją panaikinti mirties bausmę.

Bendrame pareiškime, paskelbtame spalio 10-ąją minimos Europos ir pasaulinės kovos su mirties bausme dienos proga, F. Mogherini ir M. Peičinovič-Burič pažymėjo, kad „142 šalys arba 74 proc. visų Jungtinių Tautų valstybių narių jau liovėsi vykdyti mirties bausmę  išbraukusios ją iš savo baudžiamųjų kodeksų arba ilgą laiką jos netaikydamos“.  

„Mirties bausmės atsisakymo tendencija tęsiasi, mirties nuosprendžių ir egzekucijų skaičius taip pat mažėja. 2018-aisiais mirties bausmės įvykdytos 20-yje valstybių – šis skaičius sudaro 10 proc. visų pasaulio šalių, o tai yra istorinis minimumas“, – rašoma pareiškime. 

„Europos Tarybos valstybės narės, dar neprisijungusios prie Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 6-ojo ir 13-ojo protokolų [dėl mirties bausmės panaikinimo], turi nedelsiant tai padaryti“, – pažymima pareiškime. 

„Europos Taryba ir ES vėl ragina Baltarusiją panaikinti mirties bausmę ir prisijungti prie valstybių bendrijos, kurios narės nusprendė kerštą pakeisti žmogaus orumu. Jos taip pat kviečia Europos Tarybos šalis stebėtojas, dar nepanaikinusias mirties bausmės, įsitraukti į dialogą apie kliūtis kelyje į mirties bausmės atšaukimą“, – priduriama dokumente. 

Baltarusija yra vienintelė šalis Europoje, vis dar taikanti mirties bausmę. Pagal konstituciją ji skiriama kaip išimtinė bausmė už ypač sunkius nusikaltimus ir įvykdoma sušaudant.

Praėjusiais metais Baltarusijoje buvo skirtos dvi naujos mirties bausmės ir buvo įvykdytos keturios anksčiau paskirtos griežčiausios bausmės.

Mirties bausmė nepanaikinta ir kaimyninėje Rusijoje, tačiau ji nevykdoma nuo 1996 metų.

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

Anonimas

mirtis zmogzudziams ,prievartautojams

Anonimas

tegul ragina ===jie turtingi gali prisiveisti kalejimu ,kaip sanatoriju

Pranas Pričkus

Atkurtos Lietuvos valstybė įkūrė nusikalstamas grupuotes pati. Patys vadovavo, ką žudyti, ką ne. Turėjo visą informaciją. Kai ką nutylėsiu. Batkia sukūrė grupę, banditus likviduodavo vietoje be jokio teismo, o Lietuva savus, iki gyvos galvos pasodino, turiu omenyje Gaidjurgį ir dar kai ką, ir mes visi juos išlaikome.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS