Europolas: policija likvidavo „Islamo valstybės“ propagandos kanalų | kl.lt

EUROPOLAS: POLICIJA LIKVIDAVO „ISLAMO VALSTYBĖS“ PROPAGANDOS KANALŲ

Visos Europos ir Jungtinių Valstijų policija išjungė serverius, kuriuose veikė su „Islamo valstybės“ grupuote siejami žiniasklaidos kanalai, „mažiausiai 30 kalbų kurstę terorizmą“, penktadienį pranešė ES teisėsaugos institucijos.

Ispanijos valdžia sulaikė devynis „radikalių pažiūrų asmenis“, o JAV, Vokietijoje, Nyderlanduose ir Islandijoje buvo išjungta aibė serverių, pranešė ES policija (Europolas) ir ES teismų institucija „Eurojust“.

„Šią savaitę vykusios bendros operacijos yra dalis tęstinių pastangų ir nuolatinio stebėjimo, siekiant užkirsti kelią teroristų propagandai ir komunikacijoms internete, įskaitant socialinius tinklus“, – teigiama bendrame pranešime.

Tarp operacijų taikiniu tapusių kanalų buvo viena radijo stotis, naujienų agentūra ir socialiniuose tinkluose skirtingomis kalbomis skelbiama medžiaga.

Reidai buvo atlikti, užbaigus metus trukusį propagandos tinklų tyrimą, siekiant „apriboti teroristinių organizacijų galimybes internete ieškoti žmonių, kurie galėtų patys ieškoti naujų narių, skiepyti jiems radikalias pažiūras ir juos mobilizuoti“.

Valdžios teigimu, kai kuriose svetainėse taip pat būdavo renkamos lėšos ir koordinuojami išpuoliai, skelbiamos instrukcijos, kaip gaminti sprogmenis.

Tarp platinamos propagandos ir išaugusios išpuolių rizikos egzistuoja „tiesioginis ryšys“, kalbėdamas su žurnalistais sakė Ispanijos policijos atstovas Alberto Rodriguezas Vazquezas.

Išjungus serverius, „priešas neteko mūšio lauko internete. Dabar jis nebegalės mobilizuoti jau esamų narių bei skiepyti radikalių idėjų kitiems“, – pridūrė jis.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

?

tai kur cia ta demokratija?

Tfu

Užtat kacapų reklamos eina be stabdžių, tokis vaizdas kad čia Ivanas duris koja spardo

taip

euroursules blokuoja visus o jei ne tai perduod savo norus savo /vertybinei/ jegersaikai kaip su facy farm pso eoroe ir kt banditais ar dar sulauksyme sios saikos KT?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS