Europos Sąjunga tiesia pagalbos ranką Ukrainai: skirs 1,2 mlrd. eurų krizei valdyti | kl.lt

EUROPOS SĄJUNGA TIESIA PAGALBOS RANKĄ UKRAINAI: SKIRS 1,2 MLRD. EURŲ KRIZEI VALDYTI

Europos Sąjungos Taryba pritarė Europos Komisijos siūlymui skirti Ukrainai 1,2 mlrd. eurų makrofinansinę pagalbą COVID-19 pandemijos sukeltos krizės padariniams švelninti.

Europos Parlamentas šį „palaiminimą“ suteikė praėjusią savaitę.

Dabar Kijevas ir Briuselis pradės derybas dėl būsimo memorandumo, kuriuo bus apibrėžtos makrofinansinės pagalbos antrosios dalies suteikimo sąlygos. Memorandumą ratifikavus Ukrainos parlamentui (Aukščiausiajai Radai), Ukraina be jokių papildomų sąlygų gaus pirmąją 600 mln. eurų išmoką.

Makrofinansinės paramos gavimo sąlyga – privalomas bendradarbiavimas su Tarptautiniu valiutos fondu (TVF).

Ukrainos finansų ministras Serhijus Marčenka trečiadienį pareiškė, jog naują bendradarbiavimo memorandumą su TVF tikimasi pasirašyti iki šio mėnesio pabaigos.

Ministro žodžiais, naujasis susitarimas su TVF galiotų 18 mėnesį, pagal jį gali būti numatytas 5 mlrd. JAV dolerių sumos kreditavimas, o pirmoji išmoka gali siekti 1,9 mlrd. dolerių.

Šis susitarimas su TVF atvertų galimybes Ukraina sulaukti solidžios paramos ir iš kitų tarptautinių finansinių donorų, įskaitant iš Pasaulio banko, iš kurio tikisi iki 1 mlrd. dolerių, taip pat pigiau skolintis tarptautinėje kapitalo rinkoje.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Anonimas

Pinigai, išmesti į balą. Chocholai visvien išvogs.

teptep

del to ir parasenkos vis dar nepasodina nes tik jis meistras ,,dalinti,, vakarietiskus pinigus...

gėda

Parama fašistam, kad toliau žudytu taikius Ukrainos Donbaso piliečius
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS