G-7: Talibano elgesys su moterimis gali prilygti nusikaltimui žmoniškumui | kl.lt

G-7: TALIBANO ELGESYS SU MOTERIMIS GALI PRILYGTI NUSIKALTIMUI ŽMONIŠKUMUI

Talibano elgesys su moterimis ir mergaitėmis Afganistane gali prilygti „nusikaltimui žmoniškumui“, ketvirtadienį pareiškė Didžiojo septyneto (G-7) užsienio reikalų ministrai ir pareikalavo atšaukti draudimą moterims mokytis universitetuose.

„Persekiojimas dėl lyties gali prilygti nusikaltimui žmoniškumui pagal Romos statutą, kurio šalis yra Afganistanas“, – sakoma ministrų pareiškime, kuriame minimas Hagoje įsikūręs Tarptautinis Baudžiamasis Teismas (TBT).

„Talibano politika, kuria siekiama išstumti moteris iš viešojo gyvenimo, turės pasekmių mūsų šalių santykiams su Talibanu“, – priduriama jame.

Antradienį Talibano paskelbtas draudimas išprovokavo tarptautinį pasipiktinimą. Talibų pranešimą, paskelbtą mažiau nei trys mėnesiai po to, kai tūkstančiams moterų buvo leista laikyti stojamuosius į universitetus, pasmerkė JAV, Jungtinės Tautos, kelios musulmoniškos valstybės.

Pernai sugrįžęs į valdžią Talibanas įvedė daug suvaržymų moterims.

Daugumai mergaičių neleidžiama mokytis vidurinėse, moterys buvo išstumtos iš daugelio valstybinių darbų, joms neleidžiama keliauti be giminaičio vyro palydos, liepta už namų sienų nešioti hidžabą, pageidautina – visą kūną, neišskiriant nė veido, dengiančią burką.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Anonimas

Šaunuoliai talibai, teisingai daro. JAV tegul savo plikarūrėm rūpinasi. O afganai susitvarkys ir be jų.

o

fanatikus reik naikin 1 a===

SUSIJUSIOS NAUJIENOS