Graikija pratęsė karantiną | kl.lt

GRAIKIJA PRATĘSĖ KARANTINĄ

Graikijos vyriausybės atstovas ketvirtadienį pranešė, kad šalis nusprendė savaite pratęsti karantiną dėl nesiliaujančio COVID-19 plitimo, praneša agentūra AP.

Vyriausybės atstovas Stelios Petsas sakė, kad lapkričio 30 dieną turėjęs pasibaigti karantinas buvo pratęstas iki gruodžio 7 dienos ryto. „Šis sprendimas yra reikalingas, kadangi epidemiologinė našta išlieka sunki“, – sakė jis.

Pagal šiuo metu galiojančią karantino tvarką, Graikijoje uždaros mažmeninės prekybos parduotuvės, barai, restoranai, muziejai, laisvalaikio įstaigos ir sporto salės. Žmonės namus gali palikti tik turėdami pateisinamų priežasčių, įskaitant darbą, sveikatą, norint nusipirkti būtiniausių prekių, pasportuoti ar pavedžioti gyvūną.

Graikijoje taip pat galioja komendanto valanda – nuo 22 val. vakaro iki 5 val. ryto žmonės namus gali palikti tik dėl darbo, svarbių sveikatos priežasčių ar pavedžioti gyvūnus.

Šalis pastaruoju metu patiria smarkų koronaviruso atvejų ir mirčių šuolį, darbu apkraunantį šalies ligonines.

Valstybinis transliuotojas ERT paskelbė, kad ketvirtadienį iš šalies šiaurės į Atėnus dėl lovų trūkumo buvo perskraidinti trys COVID-19 pacientai, kuriems reikalinga intensyvi terapija.

Nors vyriausybė nuo pandemijos pradžios vykdė masines medikų samdymo programas ir nuo 2019 metų daugiau kaip padvigubino intensyvios terapijos skyriuose esančių lovų skaičių, dauguma šių lovų, ypač itin smarkiai paveiktoje šiaurinėje Graikijoje, jau yra užimtos.

Graikijoje, turinčioje 11 mln. gyventojų, iki šiol užfiksuota daugiau kaip 97 tūkst. koronaviruso atvejų ir per 1,9 tūkst. mirčių. Nacionaliniu mastu prie plaučių ventiliatorių prijungta apie 600 pacientų, rodo trečiadienio vakarą paskelbti duomenys.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS