Iranas protestuoja dėl A. Khamenei karikatūrų satyriniame prancūzų savaitraštyje | kl.lt

IRANAS PROTESTUOJA DĖL A. KHAMENEI KARIKATŪRŲ SATYRINIAME PRANCŪZŲ SAVAITRAŠTYJE

Iranas trečiadienį įspėjo Prancūziją, kad reaguos į karikatūras, vaizduojančias Irano aukščiausiąjį lyderį ajatolą Ali Khamenei (Ali Chamenėjų) ir išspausdintas prancūzų satyriniame žurnale „Charlie Hebdo“.

Šis savaitinis leidinys tą pačią dieną paskelbė dešimtis Irano aukščiausio rango religinio ir politinio lyderio karikatūrų.

Žurnalo teigimu, karikatūros buvo pateiktos gruodį pradėtam konkursui, kuriuo siekiama paremti protestus Irane, išprovokuotus moralės policijos sulaikytos jaunos Irano kurdės Mahsos Amini mirties rugsėjo 16-ąją.

„Prancūzų leidinio įžeidžiamas ir nepadorus veiksmas – šio religinio ir politinio autoriteto karikatūrų paskelbimas – neliks be veiksmingo ir ryžtingo atsako“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Irano užsienio reikalų ministras Hosseinas Amiras-Abdollahianas (Hoseinas Amiras-Abdolahianas).

„Mes neleisime Prancūzijos vyriausybei peržengti savo ribų. Jie aiškiai pasirinko neteisingą kelią“, – pridūrė ministras.

„Charlie Hebdo“ nurodė, kad konkursu siekiama „paremti iraniečių kovą už savo laisvę“.

Irano valdžia sako, kad per „riaušes“ žuvo šimtai žmonių, įskaitant saugumo pajėgų narius, o tūkstančiai buvo areštuoti, ir kaltina „priešiškas“ užsienio jėgas bei opozicines grupes kurstant neramumus.

„Charlie Hebdo“ minėtas karikatūras išspausdino specialiame leidinyje, skirtame kruvino 2015 metų sausio 7-osios išpuolio žurnalo redakcijoje Paryžiuje metinėms. Broliai Saidas ir Cherifas Kouachi (Saidas ir Šerifas Kvaši), kurie teigė, kad „al Qaeda“ vardu keršijo už žurnalo sprendimą išspausdinti pranašo Muhammado (Muhamado) karikatūras, leidinio redakcijoje nužudė 12 žmonių.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Purmaliai

Tegul apsisika tie ciurbanai !

apgailėtinas vaizdelis

Tada, nereikia prancūzams kelti bangų, kai radikalūs musulmonai „parems Prancūziojoje gyvenančių iraniečių kovą už savo laisvę“.

Nuomonė

Gal dar per mažai iššaudė tų prancūziškų kvailių redakcijoj ? Vėl savo kvailas karikatūras paišo ? Nenustebsiu, jei jiems dar musulmonai ir kokią bombą pakiš.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS