Islandija atnaujina skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina | kl.lt

ISLANDIJA ATNAUJINA SKIEPIJIMĄ „ASTRAZENECA“ VAKCINA

Islandijos vyriausybė nusprendė atnaujinti šalies gyventojų skiepijimą britų ir švedų kompanijos „AstraZeneca“ sukurta vakcina nuo koronaviruso. Tai sakoma ketvirtadienį paskelbtame ministrų kabineto pranešime.

„Islandijos sveikatos apsaugos ministrė informavo, kad šalyje bus atnaujintas „AstraZeneca“ vakcinos naudojimas, kuris buvo pristabdytas tiriant galimą šalutinį poveikį. Preparatu bus skiepijami visi, taip pat ir vyresni kaip 70 metų amžiaus žmonės“, - pažymima pranešime.

Anksčiau kai kurios šalys laikinai sustabdė vakcinaciją „AstraZeneca“ preparatu pasirodžius pranešimams apie krešulių susidarymą kai kuriems pasiskiepijusiems žmonėms. Pati kompanija kovo 14 d. paskelbė pareiškimą, kuriame patikino, kad jos vakcina yra saugi. Ji pabrėžė, kad šios išvados remiasi daugiau kaip 17 mln. žmonių, paskiepytų ES šalyse ir Jungtinėje Karalystėje, sveikatos būklės tyrimu.

Kovo 18 d. Europos vaistų agentūra (EVA) pripažino „AstraZeneca“ preparatą saugiu ir efektyviu, pažymėdama, kad jo nauda pranoksta galimą riziką. Po to daugelis šalių atnaujino skiepijimą šia vakcina.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS