J. Bidenas ir D. Trumpas vyksta agituoti į Džordžiją prieš įtemptus senatorių rinkimus | kl.lt

J. BIDENAS IR D. TRUMPAS VYKSTA AGITUOTI Į DŽORDŽIJĄ PRIEŠ ĮTEMPTUS SENATORIŲ RINKIMUS

Amerikiečių prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) ir jo išrinktasis įpėdinis Joe Bidenas (Džo Baidenas) pirmadienį išvyksta į Džordžiją sutelkti savo partijų šalininkų prieš balsavimą, nulemsiantį, kas kontroliuos JAV Senatą.

Jei abu demokratų kandidatai antradienį įveiks dabartinius respublikonų senatorius antrame rinkimų ture, Kongreso aukštuosiuose rūmuose abi partijos turės po 50 mandatų. Tokiu atveju lemiamą balsą turės būsima viceprezidentė demokratė Kamala Harris (Kamala Haris).

D. Trumpo ir J. Bideno mitingai turėjo tapti paskutiniu mūšiu du mėnesius besitęsusioje energingoje kampanijoje pietinėje valstijoje.

Tačiau sekmadienį pasirodė sensacingas D. Trumpo pokalbis telefonu su bendrapartiečiu respublikonu Džordžijos valstijos sekretoriumi Bradu Raffenspergeriu (Bredu Rafenspergeriu), kurį prezidentas ragina „rasti“ balsų jo pergalei šioje pietinėje valstijoje per lapkritį vykusius prezidento rinkimus.

Ši žinia nukreipė dėmesį nuo kovos dėl dviejų vietų Senate, kurią žūtbūt nori laimėti kadenciją baigiančio JAV lyderio partija.

D. Trumpas vis dar nepripažįsta lapkričio 3 dieną pralaimėjęs rinkimus J. Bidenui, nepaisydamas kelių balsų perskaičiavimų ir dabartiniam valstybės vadovui nepalankių teismo nutarčių.

Respublikonas milijardierius, nepateikdamas konkrečių įrodymų, toliau žarsto kaltinimus dėl sukčiavimo per rinkimus ir rezultatų klastojimo.

Minėtame garso įraše D. Trumpas ragina B. Raffenspergerį „rasti 11 780 balsų“, kurių užtektų vieno balso skirtumu įveikti J. Bideną Džordžijoje. Prezidentas taip pat užsimena, kad valstijos sekretorius ir jo vyriausiasis teisininkas gali susidurti su „didele rizika“, jeigu neįvykdys jo prašymo.

B. Raffenspergeris į tai atsako: „Pone prezidente, jūsų problema yra ta, kad duomenys, kuriuos turite, yra klaidingi.“

Išrinktoji viceprezidentė K. Harris per sekmadienį Džordžijos Savanoje surengtą mitingą demokratų kandidatams į senatorius palaikyti pasmerkė nutekinto pokalbio turinį kaip „begėdišką, įžūlų Jungtinių Valstijų prezidento piktnaudžiavimą valdžia“.

Vis tik D. Trumpą tebepalaiko daugelis jo bendrapartiečių.

Prezidentą uoliai remianti respublikonų senatorė Kelly Loeffler (Keli Lefler) per vieną rinkimų kampanijos renginį neatsakė į klausimą apie nutekintą pokalbį.

Žiniai apie šį įrašą dar nepasiekus visuomenės, daug D. Trumpą palaikančių rinkėjų sekmadienį sakė manantys, jog kadenciją baigiantis lyderis laimėjo Džordžijoje.

Valdžios kontrolė

Praėjus dviem mėnesiams po prezidento rinkimų Džordžija vis dar gyvena rinkimų nuotaikomis: kandidatai zuja po valstiją iš vieno agitacinio mitingo į kitą, visur iškabinti rinkimų plakatai ir aktyviai vykdoma gyventojų agitacija vaikštant nuo namo prie namo.

D. Trumpo ir J. Bideno kelionės atspindi būsimo balsavimo svarbą, tačiau kadenciją baigiančio prezidento apsilankymas gali duoti priešingų rezultatų, jei paviešinto pokalbio įrašo atgarsiai nenutils.

Džordžija du dešimtmečius nėra delegavusi į Senatą demokrato.

Raphaelio Warnocko (Rafaelio Vornoko) ir Jono Ossoffo (Džono Osofo) pergalė prieš respublikonų kandidatus K. Loeffler ir Davidą Perdue (Deividą Perdiu) būtų itin svarbus paskatinimas J. Bidenui ir demokratams, jau kontroliuojantiems Atstovų Rūmus.

„Trumpas 2020-ieji“

D. Trumpo kalba K. Loeffler ir D. Perdue rinkimų kampanijos renginyje tikriausiai bus paskutinis jo pasirodymas dideliame mitinge prieš paliekant Baltuosius rūmus.

Buvęs nekilnojamojo turto magnatas tikriausiai bus sutiktas kaip didvyris nedideliame Doltono mieste kaimiškame, konservatyviame regione Džordžijos šiaurės vakaruose.

Visame regione vis dar matyti gausybė agitacinių plakatų su užrašu „Trumpas 2020-ieji“ – jų čia gerokai daugiau nei 50-metės K. Loeffler ir 71 metų D. Perdue rinkimų kampanijos plakatų.

J. Bidenas lankysis valstijos sostinėje Atlantoje, kur agituos balsuoti už 51 metų juodaodį pastorių R. Warnocką ir 33 metų dokumentinių filmų prodiuserį J. Ossoffą.

Viceprezidentas Mike'as Pence'as (Maikas Pensas) užsiims agitacija kaimiškame rajone į pietus nuo Atlantos.

„Baigtį sunku nuspėti“

„Viskas pastatyta ant kortos“ per antrąjį rinkimų turą, sakė K. Harris sekmadienį.

„Tai paveiks ir mūsų šalies ateitį“, – kalbėjo ji.

Respublikonai taip pat sako, kad Jungtinių Valstijų ateičiai gresia pavojus.

„Esame ugniasienė, saugoti nuo socializmo atėjimo į Ameriką“, – sakė K. Loeffler savo šalininkams vaizdingame Kartersvilio mieste.

Viešosios nuomonės apklausos rodo, kad kovoje dėl abiejų senatorių vietų kandidatai žengia koja kojon.

Šioje tradiciškai konservatyvioje valstijoje paprastai laimi respublikonai. Tačiau demokratai viliasi, kad netikėta J. Bideno pergalė Džordžijoje lapkričio 3-iosios rinkimuose – pirmas demokratų kandidato triumfas šioje valstijoje nuo 1982 metų – atvers kelią į sėkmę per antradienio balsavimą.

Visi šie veiksniai sukūrė situaciją, kai „iš tiesų sunku nuspėti, kas laimės“, naujienų agentūrai AFP sakė Džordžijos universiteto politikos mokslų profesorius Trey Hoodas (Trėjus Hudas).

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Pol.

Nei Bidenas ,nei Trumpas nėra geri prezidentai Amerikai.Nematau gerų rezultatų Amerikoje.Žmones supriešinti jau daug metų, pasekmė patyčios, nusikaltimai, žmogžudystės.Manau per velai pradėjo mąstyti ,kad JAV viduje yra didžiulė problema.O dar duoda patarimus ,skelbe sankcijas kitoms šalims.Manau atejo metas Amerikai pasižiūrėti kas dedasi savame darže.

tik

tokie prezidaentai kaip Trump yra amerikos ateitis o su Bidenu toliau gales juodukams ir visokiems anarchistam atsiklaupe batus buciuoti

koki

cia politjovala malat buktai Trumpas /isrinko/ ta bidona kuris ir toliau naglai verziasi per korupcija ir globalistu palaikyma prie valdzios kuria kontroliuoja rokfeleriai sorosai geicai ir kt zmonijos priesai ir padek Dieve Trumpui kovoje pries blogi...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS