JAV ekspertų komisija rekomendavo 5–11 metų vaikus skiepyti „Pfizer“ vakcina nuo COVID-19 | kl.lt

JAV EKSPERTŲ KOMISIJA REKOMENDAVO 5–11 METŲ VAIKUS SKIEPYTI „PFIZER“ VAKCINA NUO COVID-19

JAV vyriausybės patarėjų medicinos komisija antradienį nubalsavo už siūlymą rekomenduoti suteikti leidimą „Pfizer-BioNTech“ vakcina nuo koronaviruso skiepyti 5–11 metų amžiaus vaikus.

Nepriklausomi ekspertai padarė išvadą, kad žinoma nauda – ne tik tiesiogiai vaikų sveikatai, bet ir baigiant mokyklų darbo bei kitus apribojimus – nusveria žinomą riziką.

Po ištisos dienos prezentacijų ir debatų siūlymas priimtas septyniolikai ekspertų balsavus „už“ ir vienam susilaikius.

Maisto ir vaistų administracija (FDA), kuri sušaukė antradienio susitikimą, turėtų greitai oficialiai uždegti žalią šviesą galimybei vakcinuoti šios amžiaus grupės žmones. Pasiskiepyti galėtų dar 28 mln. amerikiečių.

Baltieji rūmai praėjusią savaitę sakė, kad Jungtinės Valstijos pasirengusios nuo kito mėnesio vakcinuoti nuo koronaviruso 5–11 metų vaikus, kai tik sveikatos ekspertai paskelbs galutinę rekomendaciją.

„Man gana aišku, kad nauda nusveria riziką, kai girdžiu apie vaikus, kurie guldomi į intensyviosios terapijos skyrių, kuriems po užsikrėtimo COVID-19 lieka ilgalaikių pasekmių, ir vaikus, kurie miršta“, – sakė Amanda Cohn (Amanda Kon) iš Ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC), kuri balsavo „už“.

„Niekada nebūna, kad žinai viską – klausimas, kada žinai pakankamai“, – sakė Filadelfijos vaikų ligoninės pediatras Paulas Offitas (Polas Ofitas), kuris taip pat balsavo „už“, bet svarstė, kad laikui bėgant bus prieinami išsamesni duomenys dėl saugumo.

Jis pridūrė, kad daugelis vaikų, kuriems iškilusi didelė rizika, vakcinacija turėtų būti naudinga ir kad teorinė miokardito, labiausiai nerimą keliančio šalutinio poveikio, rizika tikriausiai būtų labai maža, atsižvelgiant į sumažintą preparato dozę.

JAV farmacijos bendrovė „Pfizer“ anksčiau šį mėnesį pranešė oficialiai paprašiusi suteikti leidimą ekstremaliomis sąlygomis naudoti jos vakciną nuo koronaviruso 5–11 metų vaikams skiepyti.

Klinikinio tyrimo metu 5–11 metų amžiaus vaikai buvo skiepijami pagal 10 mikrogramų dviejų dozių schemą, o vyresnio amžiaus asmenims buvo skiriama 30 mikrogramų. Laiko intervalas tarp skiepo dozių buvo 21 diena.

Visgi keli ekspertai pabrėžė, kad nepritars plataus masto vakcinacijai mokyklose, o skiepijimas, pasak jų, turėtų likti asmeninis šeimų sprendimas.

Anksčiau vyriausiasis FDA vakcinų mokslininkas Peteris Marksas (Piteris Marksas) sakė, kad mažesni vaikai „toli gražu nėra apsaugoti nuo COVID-19 žalos“.

Jis pridūrė, kad šioje grupėje buvo 1,9 mln. užsikrėtusiųjų, 8,3 tūkst. vaikų teko hospitalizuoti, iš kurių maždaug trečdaliui reikėjo intensyvios terapijos, taip pat užregistruota apie 100 mirčių.

Rugpjūčio mėnesį FDA galutinai patvirtino „Pfizer-BioNTech“ vakciną nuo koronaviruso 16 metų ir vyresniems žmonėms skiepyti, o gegužę suteiktas leidimas ekstremaliomis sąlygomis naudoti šią vakciną 12–15 metų vaikams skiepyti

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

pastebėjimas

Galvojau esama Europoje, viena iš ES valstybių, pasirodo USA kolonija...kaip šeimininkas pasakys :)

O

Palik vaikus ramybėje,negi nebijot dievo!Kaip gali pakilt ranka skiepinti vaikiuką tuo eksperimentiniu marmalu!

o

tai ateviu vampyru komisija salin nuo vaiku isgamos jum greit galas ======
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS