JAV teigia, kad nėra požymių, jog Rusija perkėlė branduolinius ginklus į Baltarusiją | kl.lt

JAV TEIGIA, KAD NĖRA POŽYMIŲ, JOG RUSIJA PERKĖLĖ BRANDUOLINIUS GINKLUS Į BALTARUSIJĄ

Jungtinės Valstijos nepastebėjo jokių požymių, kad Rusija jau būtų perkėlusi kokius nors branduolinius ginklus, sekmadienį pareiškė Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos narys Johnas Kirby (Džonas Kerbis), Maskvai paskelbus, kad ji dislokuos taktinius branduolinius ginklus Baltarusijoje.

Prezidento Vladimiro Putino šeštadienio pareiškimas, kad Rusija dislokuos taktinius branduolinius ginklus kaimyninėje ir sąjungininkėje Baltarusijoje, sukėlė tarptautinių organizacijų ir Ukrainos, į kurią Maskva įsiveržė praėjusių metų vasarį, pasmerkimą.

„Nematėme jokių požymių, kad jis (Putinas) būtų įvykdęs šį pažadą ar perkėlęs kokius nors branduolinius ginklus“, – sakė J. Kirby CBS laidai „Face the Nation“.

Po Rusijos invazijos į Ukrainą, didėjant branduolinio karo baimei, ekspertai mano, kad bet koks Maskvos smūgis greičiausiai būtų susijęs su nedideliais koviniais ginklais, vadinamais „taktiniais“, o ne „strateginiais“ didelės galios tolimojo nuotolio branduoliniais ginklais.

Tačiau J. Kirby sakė, kad Vašingtonas „nepastebėjo jokių požymių, kad jis ketintų panaudoti branduolinius ginklus Ukrainoje“.

Nematėme jokių požymių, kad jis (Putinas) būtų įvykdęs šį pažadą ar perkėlęs kokius nors branduolinius ginklus.

Jis pridūrė, kad Jungtinės Valstijos kasdien stebi situaciją, tačiau kol kas „nėra nieko, dėl ko turėtume keisti savo strateginę atgrasymo poziciją“.

V. Putinas sakė, kad šis dislokavimas panašus į Jungtinių Valstijų, kurios tokius ginklus laiko Belgijoje, Vokietijoje, Italijoje, Nyderlanduose ir Turkijoje esančiose bazėse, veiksmus, o Vakarų sąjungininkai šį palyginimą pavadino klaidinančiu.

Balandžio 3 dieną Rusija turi pradėti įgulų mokymus, o iki liepos 1 dienos planuoja užbaigti specialios taktinių branduolinių ginklų saugyklos Baltarusijoje statybą.

Kyjivas sekmadienį pareiškė, kad dėl šio pranešimo siekia surengti nepaprastąjį Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdį.

NATO aljansas šį žingsnį pavadino „pavojingu ir neatsakingu“.

Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Klpd.

Čia jie mums durniams taip sako pasiskaičiavę kad nuotoliu tos perkeltos raketos ,,Amerikės"nepasieks:D)

konservatkagebistai Lietuvoje s u g e b a , tik

šikti į KELNES , todėl KONSERVAI pastoviai smirdi.

tam " o koks sušiktas..."

Tavo sušiktas reikalas kasdien triskart per dieną praryti mikstūros iš putino myžalų. Žiūrėk laikrodį..
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS