Kremlius: gerai, kad J. Bidenas kaip ir V. Putinas nori dialogo | kl.lt

KREMLIUS: GERAI, KAD J. BIDENAS KAIP IR V. PUTINAS NORI DIALOGO

Kremlius penktadienį pareiškė, jog „gerai“, kad JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) siekia dialogo su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu, Amerikos lyderiui paraginus Maskvą deeskaluoti įtampą dvišaliuose santykiuose.

J. Bidenas antradienį per pokalbį telefonu pasiūlė V. Putinui surengti susitikimą trečiojoje šalyje paaštrėjusiai įtampai tarp Rusijos ir JAV sąjungininkės Ukrainos aptarti, o ketvirtadienį pareiškė, jog „dabar laikas deeskaluoti“ Maskvos ir Vašingtono santykius.

„Prezidentas Putinas kalbėjo apie santykių kūrimo, normalizavimo ir deeskalavimo tikslingumą. Jis apie tai kalba nuosekliai, tai jo tvirta pozicija. Jis ne kartą sakė, kad mes esame pasiruošę tokiu mastu plėsti mūsų dialogą, kokiam yra pasirengusi kita pusė“, – žurnalistams sakė V. Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

„Šiuo atžvilgiu iš tiesų gerai, kad čia abiejų valstybių vadovų požiūriai sutampa“, – pridūrė jis.

Pasak D. Peskovo, Kremlius tebesvarsto pasiūlymą surengti J. Bideno ir V. Putino susitikimą.

Suomijos prezidentas Sauli Niinisto (Saulis Nynistė) penktadienį pasiūlė JAV ir Rusijos lyderių susitikimą surengti jo šalyje.

Nepisant raginimo mažinti įtampą, ketvirtadienį Vašingtonas supykdė Maskvą, paskelbdamas naujų sankcijų Rusijai dėl numanomo kišimosi į rinkimus ir kibernetinių atakų. Kremlius pareiškė, kad šis žingsnis „nepadės“ tariantis dėl galimo viršūnių susitikimo.

J. Bidenas žadėjo Maskvos atžvilgiu laikytis gerokai griežtesnės pozicijos už savo pirmtaką Donaldą Trumpą (Donaldą Trampą).

Praėjusį mėnesį JAV prezidentas išprovokavo pasipiktinimo bangą Maskvoje, prilyginęs V. Putiną žudikui.

Ketvirtadienį įvestas naujas sankcijas J. Bidenas pavadino „pasvertu ir proporcingu“ atsaku į Maskvos priešiškus veiksmus JAV atžvilgiu, tačiau pabrėžė, kad kad Vašingtonas nesiekia „pradėti eskalacijos ir konflikto su Rusija ciklo“.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

ABEJOJU TO DIALOGO VEIKSMINGUMU

Koks gali būti dialogas su JAV teroristais kai Baidenas vieną dieną Putiną pavadina žudiku, o antrą dieną jam skambina ir kviečia pokalbiui...Jis, be abejo, dėl suminkštėjusio protelio, Putiną sumaišė su Zelenskiu ir pradėjo iš įpratimo, jam nurodinėti...Tai paskutinė JAV "diplomatijos" viršūnė...Rusija ir Kinija šiandien ne tos valstybės, kurioms galima nurodinėti. Tuo keliu turėtų pasukti ir Europos sąjunga, kuri dar šliaužioja keliais prieš tuos teroristus.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS