Lenkija išplėtė vakcinacijos nuo COVID-19 programą, bet perspėja apie vėlavimus | kl.lt

LENKIJA IŠPLĖTĖ VAKCINACIJOS NUO COVID-19 PROGRAMĄ, BET PERSPĖJA APIE VĖLAVIMUS

Lenkija, jau paskiepijusi nuo koronavirusinės infekcijos šimtus tūkstančių medicinos darbuotojų, pirmadienį pradėjo siūlyti vakcinas ir vyresniems nei 70 metų piliečiams, tačiau perspėjo, kad preparatų pristatymas gali vėluoti.

Vyriausybė paragino vyresnio amžiaus žmones be registracijos nevykti į vakcinavimo centrus, nes visos vietos šiuo metu yra užimtos.

„Deja, šįryt mums buvo pranešta, kad „Moderna“ vakcinų, kurios turėjo atvykti rytoj, (pristatymas) buvo atidėtas anksčiausiai iki šio savaitgalio“, – pareiškė vakcinavimo procesą prižiūrintis vyriausybės pareigūnas Michalas Dworczykas (Michalas Dvorčykas).

Kaip ir kitos ES šalys, Lenkija kritikuoja vėluojantį „Pfizer-BioNTech“ vakcinos partijų pristatymą ir pagrasino imtis teisinių veiksmų.

Pasak Europos Vadovų Tarybos vadovo Charles'io Michelio (Šarlio Mišelio), tokios farmacijos kompanijos kaip „AstraZeneca“ ir „Pfizer“, privalo „skaidriai“ komunikuoti, kodėl vėluoja vakcinų pristatymas.

38 mln. gyventojų turinčioje Lenkijoje, lig šiol vakcinuoti beveik 710 tūkst. žmonių, iš jų kone visi – medicinos darbuotojai.

Vyriausybė pakvietė opoziciją derybų dėl vakcinavimo programos tobulinimo, nuskambėjus kritikai dėl jos įgyvendinimo.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS