Lenkija ruošia pagalbos ukrainiečių pabėgėliams schemą | kl.lt

LENKIJA RUOŠIA PAGALBOS UKRAINIEČIŲ PABĖGĖLIAMS SCHEMĄ

Lenkijos vyriausybė pirmadienį pasiūlė įstatymą, turintį palengvinti Ukrainos pabėgėlių buvimą šalyje, jau priėmusioje daugiau nei milijoną nuo karo bėgančių žmonių.

Įstatymo projektas, kurį dar turi patvirtinti parlamentas, leistų Ukrainos piliečiams likti Lenkijoje pusantrų metų, o vėliau šis leidimas galėtų būti pratęstas tokiam pačiam laikotarpiui.

Ukrainiečiai taip pat turėtų leidimą dirbti, naudotis sveikatos priežiūros ir švietimo paslaugomis.

Be to, Lenkijos vyriausybė siūlo skirti finansinę paramą pabėgėliams, juos priimančioms šeimoms bei ukrainiečius priimančioms savivaldybėms.

Siekiama, kad į „Lenkiją atvykstantys žmonės turėtų į normalų panašų gyvenimą“, žurnalistams sakė ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis (Mateušas Moraveckis).

Lenkija priėmė maždaug 60 proc. iš 1,7 mln. pabėgėlių, palikusių Ukrainą nuo karo pradžios vasario 24 dieną, skelbia Jungtinės Tautos. Dauguma atvykėlių yra moterys ir vaikai.

Tokio masto pabėgėlių krizės Europoje nebuvo nuo Antrojo pasaulinio karo, pirmadienį teigė JT pabėgėlių agentūra UNHCR.

Lenkijos piliečiai susitelkė teikti pagalbą atvykėliams.

Savanoriai, vietos savivaldybės, pagalbos agentūros, verslo įmonės ir Lenkijoje gyvenanti nemaža ukrainiečių bendruomenė bando aprūpinti atvykėlius maistu, transportu ir parūpinti vietą, kur jie galėtų saugiai prisiglausti, taip pat ir žmonių namuose.

Pasak M. Morawieckio, visuomenės reakcija rodo, kad didelių pabėgėlių stovyklų neprireiks, tačiau atėjo laikas susisteminti šį spontanišką pagalbos teikimą.

Varšuva gali tikėtis ir kitų ES šalių paramos, pabrėžė premjeras. 

 

Gairės: karas Ukrainoje, pabėgėliai iš Ukrainos, Lenkija, Mateuszas Morawieckis
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS