Lenkijoje suformuota 1-oji JAV kariuomenės įgula NATO rytiniame flange | kl.lt

LENKIJOJE SUFORMUOTA 1-OJI JAV KARIUOMENĖS ĮGULA NATO RYTINIAME FLANGE

Lenkų gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas (Marjušas Blaščakas) ir Jungtinių Valstijų pareigūnai antradienį dalyvavo ceremonijoje, kurioje buvo oficialiai pakeltas JAV karinio buvimo NATO narėje Lenkijoje lygis, kaimyninėje Ukrainoje vykstant karui.

Šalyje dislokuota daugiau nei 10 000 amerikiečių karių. Jie priklausė Lenkijos teritorinės paramos grupei, kuri dabar pertvarkyta į pirmąją JAV kariuomenės įgulą rytiniame NATO flange – apie šį sprendimą pernai per 30 NATO narių aukščiausiojo lygio susitikimą paskelbė JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas).

JAV jau turi penkias karines įgulas Vokietijoje, vieną Belgijoje ir vieną Italijoje.

„Mes labai vertiname tai, kad JAV kariai nuolat yra mūsų šalyje, – sakė M. Blaszczakas. – Labai svarbu, kad Vakarų pasaulis išliktų vieningas.“

„Tai gera žinia Lenkijos ir NATO rytinio sparno saugumui“, – pridūrė M. Blaszczakas per ceremoniją Poznanėje, vakarų Lenkijoje.

Jis teigė, kad Lenkijos bendradarbiavimas su JAV yra pavyzdinis ir juo siekiama abiejų šalių ginkluotųjų pajėgų sąveikos.

Kai kurie JAV kariai prižiūri, kaip užsienio šalys teikia Ukrainai karinę paramą.

Lenkijoje ir kitose NATO rytiniame flange esančiose šalyse jau daugelį metų dislokuota tūkstančiai JAV karių, prisidedančių prie atgrasymo pastangų, tačiau jų skaičius ir vaidmuo smarkiai išaugo dėl jau antrus metus vykstančio Rusijos karo Ukrainoje.

Įgula įsikūrusi Kosciuškos stovykloje.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS