A. Lukašenka apsilankė migrantų centre: skelbiama, kad žmonės jį pasitiko plojimais | kl.lt

A. LUKAŠENKA APSILANKĖ MIGRANTŲ CENTRE: SKELBIAMA, KAD ŽMONĖS JĮ PASITIKO PLOJIMAIS

Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka penktadienį aplankė centrą, skirtą šimtams migrantų, likusiems šalyje po bandymų patekti į Europos Sąjungą per Lenkijos sieną, pranešė valstybinė naujienų agentūra BelTA.

„Migrantai susirinko prie prezidento, sveikindami jį plojimais“, – sakė agentūra, taip pat paviešinusi A. Lukašenkos susitikimo su Raudonojo Kryžiaus nariais nuotraukas.

Tūkstančiai migrantų – daugiausia Irako kurdai – ištisus mėnesius bandė patekti į ES iš Baltarusijos. Krizė paaštrėjo anksčiau šį mėnesį, kai maždaug 2 000 žmonių įkūrė laikiną stovyklą pasienyje spaudžiant šalčiui.

Lenkija, Latvija ir Lietuva pastaraisiais mėnesiais registruoja išaugusį migrantų srautą iš Baltarusijos. Europos Sąjunga kaltina Minsko režimą sąmoningai kurstant chaosą prie Bendrijos sienų, o Baltijos valstybės šiuos veiksmus vadina hibridine agresija. Minskas atmeta visus kaltinimus.

Šiais metais per Baltarusijos sieną į Lietuvą, Latviją ir Lenkiją pateko keli tūkstančiai migrantų, dauguma jų – iš Irako. Lietuvoje ir Lenkijoje dėl migrantų krizės pasienyje įvesta nepaprastoji padėtis, Latvijoje – ekstremalioji padėtis, pradėtos statyti pjaunančios vielos užtvaros, sustiprinta sienos apsauga.

Lenkijos pareigūnai padėtį apibūdina kaip sunkiausią akimirką nuo krizės pasienyje pradžios.

Kaip pranešama, šių metų rugpjūčio–spalio mėnesiais Lenkijoje užfiksuota per 28,5 tūkst. bandymų neteisėtai kirsti sieną. Daugiausia jų buvo spalį – apie 17,3 tūkst., rugpjūtį – daugiau nei 3,5 tūkst., rugsėjį – beveik 7,7 tūkstančio.

Baltarusijoje – 5 tūkst. migrantų

Minėtą stovyklą praėjusią savaitę išvalė pasieniečiai, o migrantai persikėlė į netoliese esantį logistikos centrą.

A. Lukašenka penktadienį apžiūrėjo maisto išdavimo punktą logistikos centre šalia Kuznicos-Bruzgių kontrolės punkto, susitiko su Raudonojo Kryžiaus atstovais, nurodė jo spaudos tarnyba.

Pasak A. Lukašenkos, Baltarusijoje šiuo metu yra apie 5 tūkst. migrantų.

„Baltarusijos teritorijoje, neskaitant du tūkstančius [žmonių talpinančios] stovyklos, yra apie 2–3 tūkstančius pabėgėlių iš jūsų šalių. Tačiau tai labai apytikslis skaičius“, – A. Lukašenką citavo valstybinė agentūra BelTA.

„Mes jus gerai pažįstame ir suprantame – jūs bandote patekti į Europą, kur buvote pakviesti“, – sakė A. Lukašenka migrantams tame centre.

„Mes, baltarusiai, ir aš, Baltarusijos prezidentas, darysime, kaip norite jūs, net jei tai blogai lenkams, latviams ir bet kam kitam“, – sakė jis.

Ragina Vokietiją priimti migrantus

A. Lukašenka paragino Vokietiją priimti Baltarusijos pasienyje esančius migrantus.

„Čia dauguma žmonių, kurie nori suvienyti savo šeimas, pasiimkite tuos žmones pas save. Tai nedidelė našta Vokietijai. Tačiau lenkai tam trukdo“, – sakė jis.

Anot Lukašenkos, Lenkijos valdžia surengė „skerdynes pasienyje“, siekdama „nukreipti dėmesį nuo vidinių problemų“.

„Jei kas nors nori vykti į Vakarus – tai jūsų teisė. Mes nebandysime jūsų sugauti, mušti ir laikyti už spygliuotos vielos“, – sakė A. Lukašenka.

„Mes padėsime tiems, kurie nori grįžti namo. Bet neversime. Tai yra jūsų teisė“, – pridūrė jis.

Jo teigimu, pasienio apylinkėse toliau „klajoja“ apie 150 žmonių.

A. Lukašenka, sulaukęs aštrios tarptautinės reakcijos į Minsko įvykdytą „Ryanair“ lėktuvo nutupdymą, gegužę pareiškė, kad Vakarų valstybės dabar pačios turės kovoti su narkotikų gabenimu ir nelegalia migracija iš jo šalies.

„Anksčiau stabdėme narkotikus ir migrantus – dabar patys juos valgysite ir gaudysite“, – teigė A. Lukašenka.

Humanitarinės pagalbos organizacijos nurodo, kad nuo krizės pradžios vasarą abipus sienos gyvybės neteko mažiausiai 11 migrantų.

Trečiadienį Lenkija pranešė, kad per 200 migrantų, padedami Baltarusijos pasieniečių, įsiveržė per sieną iš Baltarusijos, tačiau buvo nedelsiant apgręžti.

Šimtai irakiečių grįžo namo savanoriškais repatriacijos skrydžiais iš Baltarusijos. Minsko oro uosto teigimu, vėliau penktadienį ir šeštadienį numatomi dar du skrydžiai.

Rašyti komentarą
Komentarai (13)

nu

plojo ,nes lazdu bijo ....ne is meiles gi :D

Jo

Jokiu kaukiu,jokiu virusu,jokiu atmainu visi sveiki

Zombis

Vrioš pizdioš i provokacija. :)
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS