Maskva: JAV karių nuolatinis buvimas Rytų Europoje pakirstų NATO ir Rusijos sutartį | kl.lt

MASKVA: JAV KARIŲ NUOLATINIS BUVIMAS RYTŲ EUROPOJE PAKIRSTŲ NATO IR RUSIJOS SUTARTĮ

Jungtinių Valstijų planai nuolatine tvarka dislokuoti savo kariškius Rytų Europoje pakirs NATO ir Rusijos santykių pagrindų aktą ir neliks be atsako, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

„Šiuo metu kalbama apie faktiškai nuolatinį JAV ir jų sąjungininkių reikšmingų kontingentų dislokavimą Rytų Europoje – t. y. ten, kur jų niekada anksčiau nebuvo“, – sakė M. Zacharova ketvirtadienį per spaudos konferenciją vaizdo ryšiu. 

„Tokie žingsniai, jei bus įgyvendinti, sukels pavojų 1997 metų NATO ir Rusijos santykių pagrindų akte užfiksuotai nuostatai, pirmiausia susijusiai su įsipareigojimu nedislokuoti reikšmingų kovinių pajėgų naujose Aljanso narėse“, – kalbėjo ji.   

„Akivaizdu, kad tokie provokaciniai ketinimai neliks be deramo atsako“, – pridūrė M. Zacharova.

Pagal 1997 metais sudarytą NATO ir Rusijos santykių pagrindų susitarimą NATO pasižadėjo nedislokuoti nuolatine tvarka reikšmingų pajėgų Rytų Europos ir Baltijos šalyse. Stebėtojai pažymi, kad dokumente nenurodoma, ką šiuo atveju reiškia terminas „reikšmingas“.

JAV gynybos departamentas liepos pabaigoje paskelbė apie sprendimą išvesti iš Vokietijos 12 tūkst. amerikiečių karių.

Pagal Pentagono planą, 6,4 tūkst. kariškių sugrįš namo, o 5,6 tūkst. bus perkelti į kitas Europos šalis – veikiausiai į Lenkiją ir Rumuniją, kaip mano ekspertai. Dalis šių karių galėtų būti perkelti ir į Baltijos šalis.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

mm

O rusų iskander nepažeidžia saugumo?

Aukštaitis

Tie ,,kremlinai" rūpinasi visų pirma savo saugumu. O ir tavo, kad tau ant galvos, dėl amerikosų kariuomenės buvimo, netektų užmesti bombikės.

Zemaitis

Ko tie kremliniai taip rupinasi Rytu Europa? Gal turi vilciu vel ikelti savo purvina kanopa? Neiseis...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS