Naujoji Zelandija perspėjo Kiniją netiekti ginklų Rusijai | kl.lt

NAUJOJI ZELANDIJA PERSPĖJO KINIJĄ NETIEKTI GINKLŲ RUSIJAI

Naujosios Zelandijos užsienio reikalų ministrė Nanaia Mahuta (Nanaja Mahuta) per susitikimą su savo kolega iš Kinijos perspėjo Pekiną dėl bet kokios pagalbos letaliniais ginklais teikimo Rusijai jos kare prieš Ukrainą.

Ministrės biuras šeštadienį išsamiai pristatė N. Mahutos pastabas, išdėstytas Pekine, praėjus kelioms dienoms po Kinijos prezidento Xi Jinpingo (Si Dzinpingo) kelionės į Maskvą, kurios metu jis ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas gyrė vienas kitą ir kalbėjo apie gilią draugystę.

Trečiadienį prasidėjusi keturių dienų kelionė buvo pirmasis Naujosios Zelandijos diplomatijos vadovo vizitas į Pekiną nuo 2018 metų, tačiau ji vyko nepatogiu metu, nes tą pačią savaitę Xi Jinpingas lankėsi Maskvoje ir suteikė V. Putinui diplomatinį postūmį po to, kai Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) pareiškė, kad nori jį teisti už įtariamus karo nusikaltimus.

Kalbėdama apie karą Ukrainoje, N. Mahuta savo kolegai kinui Qin Gangui (Čin Gangui) pakartojo, kad jos vyriausybė smerkia neteisėtą Maskvos invaziją.

Ji taip pat pasakė Qin Gango pirmtakui Wang Yi (Vang I), kuris šiuo metu yra aukščiausio rango Kinijos komunistų partijos užsienio politikos pareigūnas, kad taika ir klestėjimas yra visų šalių lūkesčiai, praneša Kinijos oficialioji naujienų agentūra „Xinhua“. Naujoji Zelandija remia politinį ginčų sprendimą dialogu, pranešime cituojami jos žodžiai.

Wang Yi sakė, kad skubiausia užduotis yra pasiekti ugnies nutraukimą ir atnaujinti taikos derybas, ir kad Kinija ir toliau atliks konstruktyvų vaidmenį skatinant politinį susitarimą, pridūrė agentūra.

Susitikime su Qin Gangu N. Mahuta taip pat išreiškė susirūpinimą dėl žmogaus teisių padėties Sindziange, laisvių mažėjimo Honkonge, ginčų Pietų Kinijos jūroje ir didėjančios įtampos Taivano sąsiauryje, pranešė jos spaudos tarnyba.

Ministrai aptarė Naujosios Zelandijos ministro pirmininko Chriso Hipkinso (Kriso Hipkinso) galimybę šiais metais apsilankyti Kinijoje, pridūrė biuras.

Kinija yra didžiausia Naujosios Zelandijos prekybos partnerė, o Naujosios Zelandijos eksportuotojai yra labai priklausomi nuo Kinijos, kuri perka pieno produktus ir kitus žemės ūkio produktus.

 

Gairės: Naujoji Zelandija, Kinija, Nanaia Mahuta, karas Ukrainoje, ginklai
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS