A. Navalno advokatas pranešė, kad jo ginamasis išvežtas iš tardymo izoliatoriaus | kl.lt

A. NAVALNO ADVOKATAS PRANEŠĖ, KAD JO GINAMASIS IŠVEŽTAS IŠ TARDYMO IZOLIATORIAUS

Rusijoje įkalinto opozicionieriaus Aleksejaus Navalno advokatas ketvirtadienį pranešė, kad jo ginamasis buvo perkeltas iš tardymo izoliatoriaus, ir sako manantis, kad jį galėjo išsiųsti į koloniją.

„Šiandien atvykęs į tardymo izoliatorių susitikti su Navalnu sužinojau, kad jis išvyko. Kur išvyko, man nepasakė. Veikiausiai – į koloniją, bet gal ir dar kur nors“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė advokatas Vadimas Kobzevas.

Žinomiausias prezidento Vladimiro Putino oponentas šį mėnesį buvo nuteistas kalėti beveik trejus metus už lygtinės bausmės pažeidimus atsigaunant Vokietijoje po apnuodijimo išpuolio.

Kita A. Navalno advokatė Olga Michailova pareiškė, kad gynybos komanda nežino, kur A. Navalnas buvo išvežtas, tačiau spėjo, kad jos klientas gali būti perkeliamas į koloniją.

„Jie niekam nesakė, kur jis siunčiamas“, – naujienų agentūrai AFP sakė O. Michailova.

A. Navalno dešinioji ranka Leonidas Volkovas pareiškė, kad opozicijos politiko šeima nėra informuota apie jo buvimo vietą, reikšdamas susirūpinimą dėl skaidrumo stokos.

A. Navalnas kelis mėnesius gydėsi Vokietijoje dėl apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Rusų valdžia neigia kaip nors prisidėjusi prie to rugpjūtį įvykusio incidento.

Teisėsaugai sulaikius į Maskvą sausio viduryje vos sugrįžusį opozicionierių, šalyje nusirito masinių protestų banga.

Per tas demonstracijas buvo sulaikyta daugiau nei 10 tūkst. žmonių, o daugeliui A. Navalno bendražygių skirtas namų areštas.

Jo bendražygiai žada vėliau šiemet surengti naujų demonstracijų.

Praėjusią savaitę A. Navalnas taip pat buvo nuteistas dėl šmeižto prieš prokremliškame vaizdo įraše pasirodžiusį Antrojo pasaulinio karo veteraną, kurį pavadino „išdaviku“. Toje byloje opozicionieriui buvo liepta sumokėti 850 tūkst. rublių (9,5 tūkst. eurų) baudą.

Kremliaus kritiko šalininkų teigimu, jam iškeltos baudžiamosios bylos yra pretekstas nutildyti jo antikorupcinę veiklą ir sužlugdyti jo politines ambicijas.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Anonimas

Ryt ta šlykšti žiurkė bus jau Magadane. Galės ten žviegti kiek gerklė leidžia....kol koks Kabanas užkiš gerklę...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS