A. Navalno bendražygis ragina sekmadienį vėl išeiti protestuoti į gatves | kl.lt

A. NAVALNO BENDRAŽYGIS RAGINA SEKMADIENĮ VĖL IŠEITI PROTESTUOTI Į GATVES

Suimto Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno bendražygis pirmadienį paragino šį savaitgalį rengti naujas demonstracijas prieš Kremlių, šeštadienį visoje šalyje protestuoti išėjus dešimtims tūkstančių žmonių.

Opozicijos regioniniam tinklui vadovaujantis Leonidas Volkovas socialiniame tinkle „Twitter“ paragino rusus sausio 31 dieną visoje šalyje išeiti į gatves ir reikalauti „laisvės A. Navalnui, laisvės visiems ir teisingumo“.

Šeštadienį per mitingus daugiau kaip 100 miestų, kurių metu reikalauta paleisti A. Navalną ir protestuota prieš vyriausybę, policija sulaikė daugiau kaip 3,7 tūkst. žmonių – tai vienos dienos rekordas.

44 metų kovos su korupcija aktyvistas buvo sulaikytas anksčiau šį mėnesį atvykęs į Maskvą iš Vokietijos, kur gydėsi po apnuodijimo praėjusią vasarą nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

A. Navalnui paraginus rusus dalyvauti savaitgalio mitinguose, jo komanda paskelbė reportažą apie prabangią valdą prie Juodosios jūros, A. Navalno vadinamą prezidento Vladimiro Putino nuosavybe.

Rusijos lyderis pirmadienį neigė, kad jam priklauso tas milžiniškas pastatas, ir sakė: „Niekas, kas čia vadinama mano nuosavybe, nepriklauso nei man, nei mano artimiems giminaičiams, ir niekada nepriklausė.“

L. Volkovas paragino rusus vėl išeiti mitinguoti iki A. Navalno teismo vasario 2 dieną dėl kaltinimų pažeidus 2014 metais paskirtos lygtinės bausmės sąlygas.

Kremliaus kritikas gali būti įkalintas daugiau kaip trejiems metams, jei teismas nuspręs palaikyti Rusijos federalinės bausmių vykdymo tarnybos (FSIN) poziciją, kad A. Navalnas pažeidė lygtinės bausmės sąlygas, nes gydydamasis Vokietijoje dukart per mėnesį neužsiregistruodavo atitinkamose institucijose.

L. Volkovas sakė, kad jei protestuotojai išeis į gatves prieš vasario 2-osios posėdį, „mūsų reikalavimas skambės įtaigiau“.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS