Paryžius: E. Macronas, A. Merkel ir V. Zelenskis penktadienį aptars įtampą su Rusija | kl.lt

PARYŽIUS: E. MACRONAS, A. MERKEL IR V. ZELENSKIS PENKTADIENĮ APTARS ĮTAMPĄ SU RUSIJA

Prancūzijos, Vokietijos ir Ukrainos lyderiai penktadienį aptars augančią įtampą Rytų Ukrainoje ir didelio masto Rusijos kariuomenės telkimą pasienyje ir okupuotame Kryme, ketvirtadienį pranešė prancūzų prezidento Emmanuelio Macrono (Emaniuelio Makrono) biuras.

E. Macronas priims Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį, o po bendrų pietų jiedu vaizdo ryšiu kalbėsis su Vokietijos kanclere Angela Merkel, sakoma pranešime.

Ukraina kaltina Rusiją telkiant tūkstančius karių prie rytinės sienos, taip pat aneksuotame Kryme. Pranešimų apie pajėgų telkimą pasirodė Ukrainos rytuose įsiplieskus kruviniems susirėmimams su Rusijos remiamais separatistais.

Savo ruožtu Maskva sako dislokavusi karių palei savo vakarinę sieną pratyboms, reaguodama į grėsmę keliančius NATO veiksmus.

Baltieji rūmai praėjusią savaitę pranešė, kad rusų karių šalia Ukrainos sienos dabar dislokuota daugiau nei bet kuriuo metu nuo 2014 metų, kai įsiplieskė konfliktas Maskvai užėmus Krymo pusiasalį.

Ukraina kovoja su prorusiškais separatistais šalies rytinėje dalyje nuo 2014 metų, kai Maskva aneksavo Krymą.

Kijevas ir Vakarai kaltina Rusiją remiant separatistus kariais ir ginklais. Maskva kaltinimus neigia.

Ilgai rusenantis konfliktas Ukrainoje jau nusinešė daugiau nei 13 tūkst. gyvybių. Pastaruoju metu atsinaujinę reguliariai vykstantys susirėmimai kelia grėsmę pernai sudarytam paliaubų susirėmimui.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

A

Du ruskiu padlaiziai aptars situacija:))

Vatnikams p1d0raškoms

Vatnikai, jusu vieta parašoje.

šulcas

ką jie gali aptarinėti,nebent Zelenskiui papasakos savų šalių istoriją apie tai,kai Rusija buvo ir Paryžiuje ir Berlyne
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS