Nuo šiol prancūzai ir šioje šalyje apsilankę užsieniečiai negalės nusipirkti plastikinių stiklinių, kad išgertų vyno, ar plastikinių peilių, kad susiteptų gamtoje sumuštinį.
Gyvenimas biuruose taip pat pasikeis, nes kavos aparatai nebeduos kavos plastikiniuose indeliuose.
Remiantis praėjusį mėnesį įsigaliojusia tvarka, gamintojams nurodyta iki 2020 metų užtikrinti, kad visi vienkartiniai indai Prancūzijoje būtų pagaminti iš biologiškai irių medžiagų ir galėtų būti kompostuojami.
Beje, liepą Prancūzijoje buvo uždrausti plastiko maišeliai. Toks draudimas galioja ir kitose šalyse, keliose JAV valstijose. Tačiau Prancūzija veikiausiai tapo pirmąja šalimi, kurioje visiškai uždrausti plastikiniai indai.
Nors aplinkosaugininkai sveikina tokį Prancūzijos valdžios sprendimą, oponentai sako, kad jis pakenks vartotojams. Be to, jų teigimu, toks draudimas pažeidžia Europos Sąjungos taisykles dėl laisvo prekių judėjimo.
Nerimaudama, kad tokį draudimą gali įvesti ir kitos šalys, Briuselyje įsikūrusi organizacija „Pack2Go Europe“, atstovaujanti Europos pakuočių gamintojams, ragina jam priešintis.
„Mes raginame Europos Komisiją pasielgti teisingai ir imtis teisinių priemonių prieš Prancūziją dėl Europos teisės pažeidimo. Jeigu jie to nepadarys, mes imsimės veiksmų“, – sakė organizacijos generalinis sekretorius Eamonnas Batesas (Eimonas Beitsas).
Remiantis draudimu, Prancūzijoje nebus galima prekiauti vienkartiniais plastikiniais indais ir įrankiais, jeigu jie nebus pagaminti iš biologiškai irių medžiagų ir gyventojai jų negalės kompostuoti naminiuose komposto įrenginiuose.
Tačiau E. Batesas ginčijasi jog nėra įrodymų, kad biologiškai irūs vienkartiniai indai gamtą terš mažiau. Be to, draudimą „vartotojai supras taip, kad galima tokius indus ir įrankius esą palikti gamtoje, nes jie esą suirs savaime. Tai nesąmonė! Tai tik dar labiau paaštrins šiukšlinimo problemą“.
Naujausi komentarai