R. T. Erdoganas sako norintis pagerinti santykius su ES | kl.lt

R. T. ERDOGANAS SAKO NORINTIS PAGERINTI SANTYKIUS SU ES

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas antradienį pareiškė norintis pagerinti santykius su Europos Sąjunga ir besitikintis tokios pat pozicijos iš 27 nares vienijančio bloko.

Šis R. T. Erdogano pareiškimas nuskambėjo po metus tvyrančios įtampos dėl Turkijos įžūlios užsienio politikos rytinėje Viduržemio jūros dalyje, Libijoje ir tam tikrose Artimųjų Rytų dalyse.

Ypač įtempti Turkijos santykiai su Graikija ir viena didžiųjų Europos galių Prancūzija.

Tačiau Turkijos lyderis sušvelnino savo retoriką ir toną per susitikimą su ES ambasadoriais Ankaroje, kurį transliavo televizija.

„Esame pasirengę sugrąžinti mūsų santykius į vėžes“, – kalbėjo turkų lyderis. – Tikimės, kad mūsų draugai europiečiai pademonstruos tokį patį geranoriškumą.“

Turkija ir Graikija šią savaitę susitarė imtis spręsti savo seną ginčą dėl jūrų sienų ir numatė sausio 25 dieną pradėti parengiamąsias derybas Stambule.

Tai bus pirmosios derybos tarp dviejų NATO kaimynių po to, kai 2016 metais po 60 rezultatų nedavusių ir 14 metų užtrukusių vadinamųjų „parengiamųjų derybų“ ratų jos buvo sustabdytos. 

„Mes manome, kad parengiamosios derybos... bus naujos epochos pranašas“, – sakė R. T. Erdoganas.

Jis taip pat sakė, kad yra atviras santykių gerinimui su Paryžiumi po ilgus mėnesius trukusių asmeninių nesutarimų su prancūzų prezidentu Emmanueliu Macronu.

„Mes norime apsaugoti savo santykius su Prancūzija nuo įtampų“, – pridūrė R. T. Erdoganas.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS