Rusija kaltina Vakarus destabilizavus G-20 derybas | kl.lt

RUSIJA KALTINA VAKARUS DESTABILIZAVUS G-20 DERYBAS

Rusija šeštadienį apkaltino Vakarus destabilizavus Didžiojo dvidešimtuko (G-20) finansų ministrų susitikimą Indijoje dėl jų pastangų priimti bendrą pareiškimą dėl Maskvos karo Ukrainoje.

„Apgailestaujame, kad kolektyviniai Vakarai ir toliau destabilizuoja G-20 veiklą ir ją naudoja antirusiškai“, – sakoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Maskva apkaltino Jungtines Valstijas, Europos Sąjungą ir Didžiojo septyneto (G-7) šalis, kad jos „sužlugdė kolektyvinių sprendimų priėmimą“, bandydamos primesti savo „diktatą“, o tai, anot jos, yra „akivaizdus šantažas“.

Ministerija paragino Vakarus „kuo greičiau atsisakyti savo destruktyvios politikos, pripažinti objektyvias daugiapolio pasaulio realijas“.

„G20 turi likti ekonominiu forumu, o ne kėsintis į saugumo sritį“, – teigiama jos pareiškime.

G-20 finansų ministrų derybos Indijos Bengalūro mieste anksčiau šeštadienį baigėsi nepasiekus konsensuso, Rusijai ir Kinijai prieštaraujant baigiamojo dokumento formuluotėms dėl Maskvos karo Ukrainoje.

Susitikimas paskelbė G-20 pirmininkės Indijos reziumė ir dokumentą apie rezultatus. Juose sakoma, kad nepavyko susitarti dėl formuluočių apie karą Ukrainoje.

Indijos paskelbtoje reziumė teigiama, kad „dauguma narių griežtai pasmerkė karą Ukrainoje“ ir kad per dvi dienas trukusį susitikimą Bengalūre būta „skirtingų padėties ir sankcijų vertinimų“.

Apgailestaujame, kad kolektyviniai Vakarai ir toliau destabilizuoja G-20 veiklą ir ją naudoja antirusiškai.

Išnašose paaiškinama, kad dviem pastraipoms apie karą, kurios, kaip teigiama, buvo pritaikytos iš lapkritį Balyje vykusio G-20 lyderių susitikimo deklaracijos, „pritarė visos šalys narės, išskyrus Rusiją ir Kiniją“.

Pirmoji susitikimo diena buvo penktadienis, kai minėtos Rusijos invazijos Ukrainoje metinės.

Per ankstesnį svarbų G-20 susitikimą, kuris lapkritį įvyko Balyje Indonezijoje, lyderiai griežtai pasmerkė karą ir įspėjo, kad jis vis labiau veikia pasaulio ekonomiką.

Be kitų šalių, G-20 priklauso Rusija ir tokios valstybės kaip Kinija ir Indija, palaikančios reikšmingus prekybinius ryšius su Maskva.

Gairės: G20, Rusija, Vakarai, karas Ukrainoje
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS