Rusija vis labiau nusivilianti Armėnija surengs pratybas su JAV | kl.lt

RUSIJA VIS LABIAU NUSIVILIANTI ARMĖNIJA SURENGS PRATYBAS SU JAV

  • 3

Armėnija trečiadienį paskelbė, kad jos pajėgos šį mėnesį surengs karines pratybas su Jungtinėmis Valstijomis.

Tai vyks išaugus įtampai su ilgamete Jerevano sąjungininke Maskva.

Pranešimas buvo paskelbtas kitą dieną po to, kai Maskva atmetė Armėnijos kritiką, kad Rusijos taikos palaikymo pajėgos nesugeba palaikyti tvarkos vieninteliame kelyje, jungiančiame Armėniją su separatistiniu etninių armėnų apgyvendintu Kalnų Karabacho regionu Azerbaidžane.

Armėnijos gynybos ministerija pranešė, kad 11–20 dienomis Armėnijos Zaro mokymo centre rengiamomis „Eagle Partner 2023“ pratybomis bus siekiama parengti dalinius tarptautinėms taikos palaikymo operacijoms. Nenurodyta, kiek jose dalyvaus karių ir kokia konkrečiai veikla bus vykdoma.

Kremlius savo ruožtu pareiškė, kad šis pranešimas kelia susirūpinimą, ir pažadėjo kruopščiai išanalizuoti pratybas.

Išėjimo prie jūros neturinti Armėnija palaiko glaudžius karinius ryšius su Rusija. Armėnija, be kita ko, leidžia savo teritorijoje rusams turėti karinę bazę ir priklauso Maskvos vadovaujamam Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos (KSSO) aljansui.

Tačiau nuo tada, kai 2020 metais įvyko karas su Azerbaidžanu, Armėnija vis labiau Rusija nusivilia. Pagal karą užbaigusias paliaubas buvo numatyta, kad rusų taikos palaikymo pajėgos užtikrins pravažiavimą minėtuoju keliu, vadinamu Lačino koridoriumi.

Tačiau Azerbaidžanas nuo gruodžio pabaigos šį kelią blokuoja, o Armėnija ne kartą skundėsi, kad Rusijos pajėgos nieko nedaro, kad jis būtų atidarytas. Dėl kelio blokavimo Kalnų Karabache labai trūksta maisto.

Armėnijos ministras pirmininkas Nikolas Pašinianas neseniai pareiškė, kad Maskva nesugeba arba nenori kontroliuoti koridoriaus.

Jo vyriausybė teigia, kad Azerbaidžanas yra uždaręs kelią ir užblokavęs Kalnų Karabachą, o tai, kaip nurodoma, sukėlė humanitarinę krizę armėnų apgyvendintuose miestuose.

N. Pašinianas taip pat pareiškė, kad ilgalaikė Jerevano priklausomybė nuo Rusijos kaip savo saugumo garanto buvo strateginė klaida.

Jo žmona trečiadienį vieši Kyjive, kur vyksta pirmųjų ponių ir ponų susitikimas, ir turėjo pirmą kartą nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios įteikti humanitarinę pagalbą.

Šiais metais Armėnija atsisakė leisti savo teritorijoje rengti KSSO pratybas bei nusprendė nesiųsti karių į šiuo metu vykstančias aljanso pratybas Baltarusijoje.

Šią savaitę Maskva pareiškė, kad Rusija vykdo savo įsipareigojimus Armėnijai, o Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas teigė, kad šalis niekur nesitraukia.

Pastaraisiais mėnesiais įtampa tarp Baku ir Jerevano smarkiai išaugo, abiem pusėms kaltinant viena kitą išpuoliais pasienyje.

Nepaisant Europos Sąjungos, Jungtinių Valstijų ir Rusijos tarpininkavimo pastangų, joms nepavyksta pasiekti ilgalaikio taikos susitarimo.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Nuomonė

Reikia pagaliau atiduoti tą nedėkingą Armėniją turkams, tie greitai padarys tvarka. Rusai per daug tamposi su ja.

Anonimas

Nieko nuostabaus nes Rusu valdzia parsidavusi uz dolerius Washingtonui. Matot kaip pagal Amerikos planus kariauja Ukrainoje. Rusijos liaudis PRIVALO SUKILTI ir iskarti isdavikus generolus, burzujus, bankininkus, oligarchus ir Kremliaus liberast-pi.de.rasine gauja. Uz ginklu isduota ir parduota Rusijos liaudie. REIKIA STALINO kad isliktu ir gyvuotu Rusija.

????

tai kodėl ta JAV nerengė pratybų su Ukraina prieš prasidedant karui? Gal todėl kad bijojo nepatikti, užrūstinti ruskius, sugadinti verslo ryšius, o gal Ukrainoje neturi ko užvaldyti - nėra nei naftos, nei dujų. O kodėl visokie britai atsibunda po nemažai metų ir supranta kad Vagnerio grupuotė yra nusikalstama - kariavo visur kur jų niekas nekvietė, pačioje Ukrainoje arti 2-ų metų, ir nieko, gal manė juos palenkti į savo pusę?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS