Šiaurės Korėjos lyderis: JAV yra pagrindinė nestabilumo priežastis | kl.lt

ŠIAURĖS KORĖJOS LYDERIS: JAV YRA PAGRINDINĖ NESTABILUMO PRIEŽASTIS

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) apkaltino Jungtines Valstijas dėl įtampos Korėjos pusiasalyje, o kaimyninę Pietų Korėją – veidmainiškumu, antradienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Kim Jong Unas šiuos kaltinimus pažėrė atidarydamas parodą, kurioje demonstruojama šios branduolinį ginklą turinčios valstybės ginkluotė.

Jungtinės Valstijos yra „pagrindinė nestabilumo priežastis“, sakė Šiaurės Korėjos lyderis per parodos „Savigyna 2021“ atidarymą. Jį citavo valstybinė naujienų agentūra KCNA.

Pchenjanui taikoma virtinė tarptautinių sankcijų dėl draudžiamų branduolinių ginklų ir balistinių raketų programų, kurios vadovaujant Kim Jong Unui buvo sparčiai plėtojamos.

2017 metais šalis išbandė raketas, galinčias pasiekti bet kurią JAV žemyninės dalies vietą, ir surengė iki šiol galingiausią branduolinį  bandymą. Pchenjanas tvirtina, kad jam reikia branduolinio arsenalo norint apsiginti nuo Jungtinių Valstijų invazijos.

Analitikai sako, kad Šiaurės Korėja siekia normalizuoti savo, kaip branduolinės valstybės, statusą.

JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) administracija nekart pareiškė neturinti priešiškų ketinimų Pchenjano atžvilgiu, tačiau Kim Jong Unas sakė: „Man labai įdomu, ar esama tuo tikinčių žmonių ar šalių.“

„Jų veiksmai nesuteikia pagrindo tikėti, kad jos nėra priešiškos“, – pridūrė Kim Jong Unas ir dar kartą pabrėžė, kad Šiaurės Korėjos ginklai skirti išimtinai savigynai.

Valstybinės žiniasklaidos paskelbtose nuotraukose Kim Jong Unas matomas stovintis parodoje priešais milžinišką tarpžemyninę balistinę raketą (ICBM), pristatytą pernai per naktį vykusį karinį paradą.

Kitoje nuotraukoje šalies lyderis matomas sėdintis ir rūkantis su aukšto rango pareigūnais ir karininkais. Parodos salėje kabo didžiuliai karinę uniformą vilkinčio Kim Jong Uno portretai.

Pastarosiomis savaitėmis Šiaurės Korėja išbandė ilgojo nuotolio sparnuotąją raketą, iš traukinio paleistą raketą ir, kaip paskelbė Pchenjano pareigūnai, hipergarsinę raketą.

2018 metais Kim Jong Unas tapo pirmuoju Šiaurės Korėjos lyderiu, susitikusiu su pareigas einančiu JAV prezidentu. Tas Singapūre įvykęs Kim Jong Uno ir tuometinio JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) susitikimas buvo atsidūręs viso pasaulio žiniasklaidos dėmesio centre.

Tačiau Vašingtono ir Pchenjano derybų procesas įstrigo po nesėkmingo antro Kim Jong Uno ir D. Trumpo viršūnių susitikimo Hanojuje 2019 metų vasarį. Jis žlugo nesutarus, ko Šiaurės Korėja galėtų atsisakyti mainais į sankcijų sušvelninimą.

J. Bideno administracija sako esanti pasirengusi bet kurioje vietoje ir bet kuriuo metu, be jokių išankstinių sąlygų, susitikti su Šiaurės Korėjos pareigūnais tęsti derybų dėl Korėjos pusiasalio denuklearizacijos.

Kim Jong Uno komentarais ir pačia paroda bandoma pateisinti Šiaurės Korėjos branduolinę ir raketų programas kaip šalies „teisės į savigyną dalį“, sakė Seule įsikūrusio nevalstybinio moterų Ihvos universiteto profesorius Park Won-gonas (Pak Vongonas).

„Šiaurės Korėja surengė šią parodą turėdama tikslą tvirtinti, esą jos ginklų kūrimo programos niekuo nesiskiria nuo vykdomų kitų šalių“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.

„Neatsargios ambicijos“

Vašingtonas ir Seulas yra yra partneriai saugumo srityje; JAV yra dislokavusios Pietų Korėjoje maždaug 28,5 tūkst. savo karių, turinčių apsaugoti šalį nuo branduolinį ginklą turinčios kaimynės.

Rugpjūtį Pietų Korėja ir JAV surengė bendras karines pratybas, visuomet papiktinančias Pchenjaną, kuris jas laiko įsiveržimo į Šiaurės Korėją repeticija.

Seulas savo ruožtu uoliai stiprina savo karinius pajėgumus, šiam tikslui skirdamas milijardus dolerių. Rugsėjį šalis pirmą kartą sėkmingai išbandė iš povandeninio laivo paleidžiamą balistinę raketą, prisidėdama prie nedaugelio valstybių, turinčių šią pažangią technologiją, ir pristatė hipergarsinę sparnuotąją raketą.

Praėjusią savaitę Pchenjanas ir Seulas vėl įjungė tarpvalstybinę tiesioginę liniją. Šis žingsnis yra dar vienas ženklas, kad kaimynių santykiuose prasidėjo atšilimas, likus vos keliems mėnesiams iki Pietų Korėjos prezidento Moon Jae-ino (Mun Džejino), pasisakančio už dialogą ir bendradarbiavimą su Pchejnanu, kadencijos pabaigos.

Tačiau Kim Jong Unas apkaltino Seulą „neatsargiomis ambicijomis“ ir „dviveidišku, nelogišku“ požiūriu.

Jų „nevaržomi ir pavojingi bandymai stiprinti karinę galią griauna karinę pusiausvyrą Korėjos pusiasalyje ir didina karinį nestabilumą bei grėsmę“, kalbėjo jis.

Paroda yra vienas iš renginių, skirtų valdančiosios Darbininkų partijos įkūrimo metinėms. Kartu buvo surengti akrobatinių skrydžių ir kovos menų pasirodymai.

Praėjusių metų pradžioje Pchenjanas uždarė savo sienas, siekdamas apsisaugoti nuo kaimyninėje Kinijoje prasidėjusios ir visą pasaulį apėmusios koronaviruso pandemijos. Kinija yra pagrindinė Pchenjano diplomatinė sąjungininkė, didžiausia prekybos partnerė bei pagalbos teikėja.

Pchenjanas tvirtina, kad šalyje dar neužfiksuota nė vieno COVID-19 atvejo – kuo ekspertai abejoja – bet už izoliaciją moka didžiulę ekonominę kainą.

Praėjusį savaitgalį sakydamas ilgą kalbą partijos įkūrimo metinių proga, Kim Jong Unas pripažino, kad „padėtis prasta“, ragindamas laikytis disciplinos ir būti lojaliems.

Jungtinių Tautų ekspertų grupė anksčiau šį mėnesį paskelbė, kad Šiaurės Korėja, nepaisydama ekonominių sunkumų, toliau vysto ginkluotę.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

nors

si salis deka sovietkomunistu totalitarine bet siuo ? teisi nes visa genocida vykde ir vykdo jav o siand ien dar su ateiviu biokvantynemis technologijomis pries kurias zmonija kolkas bejege uztat matome kas vyksta kur reikia vienybes ten skaldoma betkuriais budais naikinant /populiacija/======

Anonimas

Deja, Kimas yra absoliučiai teisus. Neturi atominio ginklo- ir tavęs laukia Irako likimas. Ypač, jei turi naftos. Tuoj prisistato JAV teroristai jos pasiimti. Pietų Korėja po šiai dienai faktiškai okupuota JAV, kurios taip ir pamiršo iš jos išeiti po karo.

:D

O, paršelis pragydo lakštingalos balsu :D

SUSIJUSIOS NAUJIENOS