Teisė gyventi Didžiojoje Britanijoje suteikta 97 proc. ES piliečių | kl.lt

TEISĖ GYVENTI DIDŽIOJOJE BRITANIJOJE SUTEIKTA 97 PROC. ES PILIEČIŲ

Teisė gyventi Didžiojoje Britanijoje po „Brexito“ suteikta 97 proc. Europos Sąjungos (ES), Europos ekonominės erdvės (EEE) ir Šveicarijos piliečių.

Tokius duomenis ketvirtadienį paskelbė Didžiosios Britanijos vyriausybė. Buvo išnagrinėta daugiau kaip 4,5 mln. paraiškų, kurias galėjo pateikti žmonės, iki 2020 m. gruodžio 31 d. gyvenę šioje šalyje.

54 proc. paraiškas pateikusių žmonių (2,4 mln.) suteiktas nuolatinio gyventojo statusas, skirtas žmonėms, išgyvenusiems Didžiojoje Britanijoje penkerius metus.

Tuo metu 43 proc. žmonių (1,9 mln.) suteiktas preliminarus nuolatinio gyventojo statusas, skirtas žmonėms, išgyvenusiems šalyje mažiau nei penkerius metus, tačiau apsigyvenusiems dar prieš gruodžio 31 d.

Apie 3 proc. paraiškų buvo atsiimtos, atmestos ar pripažintos negaliojančiomis.

Daugiausiai paraiškų pateikė lenkai, rumunai, italai, portugalai ir lenkai.

Tiems žmonėms, kurie nori apsilankyti ar pasilikti Didžiojoje Britanijoje, tačiau nepateikusiems paraiškų pagal šią schemą ir neturintiems ten gyvenančių artimųjų, gali tekti kreiptis dėl vizų, priklausomai nuo apsiklankymo pobūdžio.

Visa tai lėmė po „Brexito“ nutrūkusi judėjimo laisvė tarp Didžiosios Britanijos ir ES.

Didžiosios Britanijos piliečiai, šiuo metu gyvenantys ES ar į ten atsikraustysiantys pereinamuoju laikotarpiu, iki birželio 30 d. turi pateikti paraiškas dėl nuolatinio gyventojo statuso tose šalyse, kuriose gyvena.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

.

Iš 4,5 milijonų paraiškų gauti leidimą gyventi Britanijoje- 1milionas lenkų

Ū

Greit ne tik emigrantai bet ir anglai ims bėgti iš savo " beviltiško rojaus" Verta prisiminti , kad iki įstodama į ES ( tai buvo 70-tieji) britanija buvo atsilikusi šalis -maždaug 70-tųjų Italijos lygio. Galima įsivaizduoti. Visa jų ekonomika buvo anglių kasimas ir laivų statymas. Vokietiją, Prancūzija, Nyderlandai, Belgija - anglams kėlė pavydą. Na o Vokietiją ir Prancūzija žiūrėjo į Britaniją kaip į vargingą giminaitį.( Kaip į Lenkiją dabar )

SUSIJUSIOS NAUJIENOS