Turkija vėl paragino Sirijos opoziciją taikytis su režimu, nepaisydama protestų | kl.lt

TURKIJA VĖL PARAGINO SIRIJOS OPOZICIJĄ TAIKYTIS SU REŽIMU, NEPAISYDAMA PROTESTŲ

Turkija antradienį dar kartą paragino Sirijos opoziciją „susitaikyti“ su prezidento Basharo al Assado (Bašaro Asado) vyriausybe, tačiau pabrėžė, kad toks raginimas nereiškia, kad pasikeitė Ankaros pozicija dėl karo.

Tokie užsienio reikalų ministro Mevluto Cavusoglu (Mevliuto Čavušohlu) komentarai paskelbti, prieš kelias dienas tūkstančiams sirų išėjus į gatves sukilėlių kontroliuojamose šiaurinėse teritorijose protestuoti prieš Turkijos raginimą derėtis su B. al Assadu.

Ankara per visą 11 metų trunkantį konfliktą įnirtingai priešinosi Damasko režimui ir kare rėmė kai kurias sukilėlių grupuotes.

Tačiau praėjusią savaitę M. Cavusoglu atskleidė, kad 2021 metų spalį jis trumpam buvo susitikęs su savo kolega iš Sirijos Faisalu al Meqdadu (Faisalu Mekdadu) Belgrade – tai buvo pirmas toks susitikimas nuo 2011-ųjų.

„Režimas ir opozicija turi susitaikyti“, – antradienį žurnalistams sakė M. Cavusoglu.

„Opozicija pasitiki Turkija, mes niekada jos nenuvylėme. Tačiau visuomet sakėme, kad susitaikymas yra būtinas siekiant nuolatinio stabilumo ir taikos Sirijoje“, – pridūrė jis.

Ministras pabrėžė, kad jo raginimai surengti derybas atspindi 2015 metų Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos vienbalsiai priimtą „taikos veiksmų planą“.

Turkijos diplomatijos vadovo komentarai buvo palaikyti ženklu, kad švelnėja Ankaros priešiškumas Damasko režimui, todėl jie išprovokavo Sirijos opozicijos ir sukilėlių grupuočių pasipiktinimą.

Po penktadienio maldų sirai išėjo į gatves didžiuosiuose šiauriniuose miestuose, kuriuos prie Turkijos sienos tebekontroliuoja Ankaros pajėgos ir jas remiantys Sirijos sukilėliai.

Šeštadienį turkų vidaus reikalų ministras pranešė, kad saugumo tarnybos sulaikė du asmenis, kaltinamus Turkijos vėliavos sudeginimu.

 

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS