UNICEF: dėl pagalbos trūkumo Jemene milijonams vaikų gresia badas | kl.lt

UNICEF: DĖL PAGALBOS TRŪKUMO JEMENE MILIJONAMS VAIKŲ GRESIA BADAS

Dėl didelio pagalbos trūkumo karo draskomame Jemene nuo prastos mitybos nusilpusių vaikų skaičius iki metų pabaigos gali išaugti iki 2,4 mln., naujoje ataskaitoje įspėjo Jungtinių Tautų Vaikų fondas (UNICEF), informuoja „Deutsche Welle“.

Pasak UNICEF, Jemene iki 2020 m. pabaigos milijonai vaikų gali būti pastūmėti bado link. Humanitarinę krizę Jemene apsunkina finansavimo stoka tuo metu, kai pasaulis grumiasi su naujojo koronaviruso pandemija.

UNICEF ataskaitoje pažymima, kad nuo prastos mitybos nusilpusių vaikų, jaunesnių nei penkerių metų amžiaus, skaičius Jemene gali išaugti 20 proc. ir pasiekti 2,4 mln., nebent tarptautinė bendruomenė kompensuos didžiulį pagalbos trūkumą.

„Jei skubiai negausime lėšų, vaikai bus pastūmėti prie bado ribos ir daug jų mirs“, – teigė UNICEF atstovė Jemene Sara Beysolow Nyanti.

Jemene daugiau kaip penkerius metus vyksta karas, per kurį žuvo dešimtys tūkstančių žmonių, o milijonams kitų teko palikti namus.

UNICEF taip pat įspėja, kad Jemene beveik 7,8 mln. vaikų nelanko mokyklos, dėl to jie susiduria su didesne rizika būti išnaudojami dirbant, sudarant ankstyvas santuokas ar užverbuojant juos į ginkluotas grupuotes.

„UNICEF jau anksčiau sakė ir vėl kartoja, kad Jemenas yra blogiausia pasaulyje vieta būti vaiku, ir padėtis nė kiek negerėja“, – teigė atstovė.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Baba

Kaimynka. Nuo nežinia kiek vyrų pagimdė 4vaikus...ateidavo sako.badas.daug.metu.gelbejau.maistu.rubais.pinigais.baldais..viskuo.zodziu.....dabar.norvegijoj.ponai....ar.pasake.man.kada.aciu?????atspejot.....niekada...buvau.pamirsus.kol.vel.nepamatau.elgetaujanciu

Karys

Turiu.viena.vaikeli.juo.rupinuos.ir.neprasau.viso.pasaulio.kad.ji.islaikytu.....maziau.krustis.reikia.

Rapolas

Kas kelia karus ir juose dalyvauja, tas tegul rupinasi. Kiek dar tie iskrypeliai apsimetines?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS