UNICEF: dėl pagalbos trūkumo Jemene milijonams vaikų gresia badas | kl.lt

UNICEF: DĖL PAGALBOS TRŪKUMO JEMENE MILIJONAMS VAIKŲ GRESIA BADAS

Dėl didelio pagalbos trūkumo karo draskomame Jemene nuo prastos mitybos nusilpusių vaikų skaičius iki metų pabaigos gali išaugti iki 2,4 mln., naujoje ataskaitoje įspėjo Jungtinių Tautų Vaikų fondas (UNICEF), informuoja „Deutsche Welle“.

Pasak UNICEF, Jemene iki 2020 m. pabaigos milijonai vaikų gali būti pastūmėti bado link. Humanitarinę krizę Jemene apsunkina finansavimo stoka tuo metu, kai pasaulis grumiasi su naujojo koronaviruso pandemija.

UNICEF ataskaitoje pažymima, kad nuo prastos mitybos nusilpusių vaikų, jaunesnių nei penkerių metų amžiaus, skaičius Jemene gali išaugti 20 proc. ir pasiekti 2,4 mln., nebent tarptautinė bendruomenė kompensuos didžiulį pagalbos trūkumą.

„Jei skubiai negausime lėšų, vaikai bus pastūmėti prie bado ribos ir daug jų mirs“, – teigė UNICEF atstovė Jemene Sara Beysolow Nyanti.

Jemene daugiau kaip penkerius metus vyksta karas, per kurį žuvo dešimtys tūkstančių žmonių, o milijonams kitų teko palikti namus.

UNICEF taip pat įspėja, kad Jemene beveik 7,8 mln. vaikų nelanko mokyklos, dėl to jie susiduria su didesne rizika būti išnaudojami dirbant, sudarant ankstyvas santuokas ar užverbuojant juos į ginkluotas grupuotes.

„UNICEF jau anksčiau sakė ir vėl kartoja, kad Jemenas yra blogiausia pasaulyje vieta būti vaiku, ir padėtis nė kiek negerėja“, – teigė atstovė.

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

Tegul dvesia badu

Čia tėvų problema.gimdykit 1-2vaikus ir bado nebus.tegul išdvesia-mažiau "pabėgėlių" i europą bus..žmonės,NEAUKOKIT taip vadinamam kunigui doveikai į jo "gelbėkit vaikus" ,nes anas renka pinigus afrikai šerti.doveika pareiškė,kad vaikų turi būti "kiek dievas duos",tai tegul ėda "KIEK DIEVAS DUOS"

onute

Tai unicef biznis o ne pagelba ir karai biznis amerikoniškas reik iškišti ginklus juk saviškiai jau net vaikai apginkluoti ir ta pagelba neduoda naudos i mirusiu vieta prigimdo dar daugiau visa bėda kad pasauli valdo bepročiai kurie susinaikins ir žmonija sunaikins

Baba

Kaimynka. Nuo nežinia kiek vyrų pagimdė 4vaikus...ateidavo sako.badas.daug.metu.gelbejau.maistu.rubais.pinigais.baldais..viskuo.zodziu.....dabar.norvegijoj.ponai....ar.pasake.man.kada.aciu?????atspejot.....niekada...buvau.pamirsus.kol.vel.nepamatau.elgetaujanciu
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS