V. Putinas: konfliktas Kalnų Karabache prasidėjo nuo nusikaltimų armėnų tautai | kl.lt

V. PUTINAS: KONFLIKTAS KALNŲ KARABACHE PRASIDĖJO NUO NUSIKALTIMŲ ARMĖNŲ TAUTAI

Konfliktas Kalnų Karabache tarp armėnų ir Azerbaidžano iš pradžių buvo etninės konfrontacijos pobūdžio ir prasidėjo nuo nusikaltimų armėnų tautai. Tai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė ketvirtadienį Valdajaus diskusijų klubo posėdyje.

„Šis konfliktas prasidėjo ne tik kaip tarpvalstybinis konfliktas ir kova dėl teritorijų, jis prasidėjo nuo etninės konfrontacijos. Deja, tai faktas, kad Sumgaite, o paskui Kalnų Karabache buvo padaryta žiaurių nusikaltimų armėnų tautai. Mes turime atsižvelgti į visa tai kompleksiškai“, - teigė V. Putinas.

Anot Rusijos prezidento, „tokia situacija, kai prarasta didelė Azerbaidžano teritorijos dalis, negali amžinai tęstis“. „Mes daugelį metų siūlėme įvairiausius šios krizės sureguliavimo variantus, kad padėtis būtų stabilizuota ilgai istorinei perspektyvai, - pridūrė V. Putinas. – Patikėkite manimi, tai buvo įtemptas (konfliktuojančių šalių) suartinimo darbas. Kartais atrodė, kad dar šiek tiek, dar vienas žingsnis – ir mes rasime sprendimą. Deja, taip neatsitiko, ir šiandien turime konfliktą blogiausiu jo pavidalu. Ir tragedijos esmė yra tai, kad žūsta žmonės“.

Padėtis Kalnų Karabache susikomplikavo rugsėjo 27 d., ginčijamoje teritorijoje prasidėjo mūšiai. Azerbaidžane ir Armėnijoje įvesta karinė padėtis, paskelbta mobilizacija. Abi šalys praneša apie žuvusiuosius ir sužeistuosius, tarp kurių yra civilių.

Armėnijos ir Azerbaidžano konfliktas dėl Kalnų Karabacho prasidėjo 1988 metų vasarį, kai Kalnų Karabacho autonominė sritis, kur gyventojų daugumą sudaro armėnai, pareiškė pasitraukianti iš Azerbaidžano SSR sudėties. 1991 metų rugsėjį autonomijos administraciniame centre Stepanakerte buvo paskelbta, kad įkuriama Kalnų Karabacho Respublika. Kilus kariniam konfliktui, Azerbaidžanas prarado Kalnų Karabacho kontrolę.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (12)

o le!!

{...geriausia patiko [isvada] ...nors galima pasijuokti..}. o mano isvada: nera religiniu grupuociu !!!--NERA KARO

Išvada

Dėl visko kaltas Landsbergis.

arvys

Šlykštus padaras, patys kažkadaise sukėlė tą karą, o dabar vaidina taikdarius. Kad tas išgamai viskas atsilieptu dešimteriopai už visas kitų tautų skriaudas.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS