Venesuela nusprendė neišsiųsti iš šalies ES ambasadorės | kl.lt

VENESUELA NUSPRENDĖ NEIŠSIŲSTI IŠ ŠALIES ES AMBASADORĖS

Venesuela atšaukė savo sprendimą išsiųsti iš šalies Europos Sąjungos ambasadorę Karakase, sakoma ketvirtadienį paskelbtame pareiškime.

Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro (Nikolas Maduras) pirmadienį nurodė ES atstovybės Karakase vadovei Isabel Brilhante Pedrosai (Izabel Briljantei Pedrozai) per 72 valandas palikti šalį, kai Bendrija paskelbė sankcijų 11 Venesuelos pareigūnų. 

„Venesuelos vyriausybė nusprendė anuliuoti šį sprendimą“, – sakoma Venesuelos užsienio reikalų ministro Jorge Arreazos (Chorchės Areasos) ir ES diplomatijos vadovo Josepo Borrellio (Žozepui Boreliui) pranešime.

Karakaso ir ES santykiai įtempti nuo 2017 metų, kai Venesuela tapo pirmąja Lotynų Amerikos šalimi, prieš kurią Bendrija ėmėsi sankcijų, įskaitant ginklų embargą.   

Tarp pirmadienį sankcijų sulaukusių pareigūnų yra N. Maduro palaikomas opozicijos įstatymų leidėjas Luisas Parra (Luisas Para), besivaržantis su opozicijos lyderiu Juanu Guaido (Chuanu Gvaidu) dėl opozicijos kontroliuojamo Nacionalinio Susirinkimo pirmininko posto.

Pernai sausį J. Guaido, pasinaudodamas savo, kaip parlamento pirmininko, pozicija, metė iššūkį N. Maduro valdžiai. Jis pasiskelbė laikinuoju šalies prezidentu, kai Nacionalinis Susirinkimas pripažino N. Maduro uzurpatoriumi dėl jo perrinkimo 2018 metais vykusiuose rinkimuose, kuriuos daugelis laiko suklastotais.     

J. Guaido laikinuoju Venesuelos prezidentu pripažįsta daugiau kaip pusšimtis šalių, tarp jų Jungtinės Valstijos ir dauguma ES valstybių. 

L. Parra sausį pasiskelbė Nacionalinio Susirinkimo pirmininku, o N. Maduro lojalios saugumo pajėgos neleido J. Guaido patekti į parlamento pastatą, kad šis negalėtų dalyvauti balsavime dėl jo perrinkimo, per kurį jam prognozuota pergalė. 

J. Guaido ir L. Parra iš pradžių buvo sąjungininkai, tačiau jų keliai išsiskyrė, kai pastarasis buvo susietas su korupcijos skandalu dėl N. Maduro vyriausybės vykdytos maisto paskirstymo programos. 

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS