Vyriausybės pareigūnas: Vengrija nesuimtų V. Putino dėl TBT orderio | kl.lt

VYRIAUSYBĖS PAREIGŪNAS: VENGRIJA NESUIMTŲ V. PUTINO DĖL TBT ORDERIO

Vengrija nesulaikytų Rusijos prezidento Vladimiro Putino, jei šis atvyktų į jos teritoriją, ketvirtadienį pareiškė ministro pirmininko Viktoro Orbano administracijos vadovas.

Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) penktadienį paskelbė V. Putino arešto orderį dėl karo nusikaltimo – neteisėto ukrainiečių vaikų deportavimo.

Tačiau, pasak vyriausybės pareigūno Gergely Gulyaso (Gergejaus Gujašo), šis orderis Vengrijoje nėra teisiškai privalomas, nors ši Europos Sąjungos narė taip pat yra ir TBT narė.

„Galime remtis Vengrijos įstatymais ir tuo pagrindu negalime suimti Rusijos prezidento... kadangi Vengrijoje nėra paskelbtas TBT statutas“, – Budapešte surengtoje trumpojoje spaudos konferencijoje sakė G. Gulyasas.

Vengrija pasirašė TBT Romos statutą 1999 metais ir jį ratifikavo 2001-aisiais, per pirmąją V. Orbano, kuris nuo 2010-ųjų laimėjo ketverius rinkimus iš eilės, kadenciją.

G. Gulyasas sakė, kad įstatymas nebuvo oficialiai įtrauktas į Vengrijos teisę, nes „tai prieštarautų konstitucijai“.

Jis pridūrė, kad nei Jungtinės Valstijos, nei Rusija nepripažįsta TBT jurisdikcijos.

Budapeštas atsisakė komentuoti patį orderį, tačiau G. Gulyasas sakė, kad šis sprendimas „nėra pats palankiausias“.

Jis teigė, kad tai buvo žingsnis „veikiau eskalacijos, o ne taikos link“.

V. Orbanas, kuris prieš karą buvo artimas V. Putinui, sulaukė aršios ES sąjungininkų kritikos dėl to, kad atsisako siųsti ginklus Kyjivui, nepritaria sankcijoms Rusijai ir ragina vesti taikos derybas.

Gairės: Vengrija, karas Ukrainoje, Tarptautinis baudžiamasis teismas, orderis, suėmimas
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS