D. Medvedevas: Rusija nenutrauks karo, net jei Ukraina atsisakys savo ambicijų stoti į NATO | kl.lt

D. MEDVEDEVAS: RUSIJA NENUTRAUKS KARO, NET JEI UKRAINA ATSISAKYS SAVO AMBICIJŲ STOTI Į NATO

Buvęs Rusijos prezidentas, dabartinis šalies saugumo tarybos vicepirmininkas Dmitrijus Medvedevas penktadienį pareiškė, kad Maskva nenutrauks karo Ukrainoje, net jei Kyjivas oficialiai atsisakys savo ambicijų stoti į NATO, praneša agentūra „Reuters“.

„Nors yra gyvybiškai svarbu, kad (Ukraina) atsisakytų stoti į NATO, to dabar nebepakanka taikai užtikrinti“, – interviu Prancūzijos televizijai LCI teigė D. Medvedevas. Pasak jo, Rusija tęs karinius veiksmus Ukrainoje, kol pasieks visus užsibrėžtus tikslus.

Prasidėjus karui, Rusija ir Ukraina surengė kelis derybų raundus, tačiau jose pažangos nepasiekta ir esama tik nedidelės tikimybės, kad jos bus atnaujintos. Tačiau D. Medvedevas pareiškė, kad tolesni pokalbiai „priklausys nuo įvykių eigos. Anksčiau buvome pasirengę susitikti ir su (Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu)“, – tvirtino buvęs Rusijos vadovas.

Kalbėdamas apie Ukrainos gautą amerikietišką ginkluotę, įskaitant sistemas HIMARS, D. Medvedevas tikino, kad jos reikšmingos grėsmės šalies pajėgoms dar nekelia. Tačiau tai esą gali pasikeisti, jei JAV perduos ilgesnio nuotolio ginklų. Tuomet neva kiltų tiesioginė grėsmė pačios Rusijos Federacijos teritorijai.

 

Gairės: karas Ukrainoje, Rusija, nenutrauks karo, Ukraina, Dmitrijus Medvedevas
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS